ŞAŞE NUMARASI İLE YEDEK PARÇA SORGULAMA

Aracınızın Şase No ile yedek parça sorgulama için Şase numarası giriniz. Karşınıza Şase Numarasına uyumlu araçlar çıkacaktır. Arabanızı seçtiğinizde yan sanayi ve orijinal uyumlu yedek parça listesini görebilirsiniz. Şase numarası ile listelenen yedek parçalar aracınıza %100 uyumludur.

Şase no ile yedek parça bulma için seçtiğiniz arabanızı www.parcafilosu.com Araçlarım menüsünde görebilirsiniz. Başka şase numarasından yedek parça sorgulama yapabilir veya şase nodan sorgulamayla bulamadığınız yan sanayi ve orjinal parçaları "Araçdan Parça Bul" sayfasında seçim adımlarıyla araç özellikleri ve oto yedek parçalarına ulaşabilirsiniz. Aracınıza göre Parcafilosu.com şasi numarası ile yedek parça arama sorularınız için 0850 840 34 00

En çok arananlar: citroen yedek parça sorgulama, şase no ile parça sorgulama peugeot, renault yedek parça sorgulama, dacia şase no ile yedek parça bulma, wosvagen şase numarasından parça arama, skoda yedek parça sorgulama, seat yedek parça sorgulama, şasi no ile araç özellikleri, şaseden araç sorgulama, oto parça bul, parça sorgulama programı

Araç Şasi Numarası (VIN) Nedir? Arabada Şasi No Nerede Bulunur?

Şase numarası kullandığımız aracın kimliği diyebiliriz. Nasıl ki bizlerin TC numarası olduğu gibi araçlarımızında tüm bilgilerinin kayıtlı olduğu bu numaralara şase veya şasi numarası denilir.

İsmi şase numarası olarak geçsede içerisinde harflerde barındırır. Şase numarası aracımızın motor bloguna ve şasesine press ile basılmaktadır. Bu sebeple silinip değiştirilmesi çok zordur. Ayrıca değiştirilmesinin tespiti halinde bu bir suç teşkil etmektedir. Ayrıca araçlarımızın ön camında veya kapı yanlarında da aracımızın şase numarası yani şasi no bulunabilmektedir.

İkinci el bir araç alıyor isek mutlaka aracın ruhsatında yazan şase numarası ile aracın ön camında motor bloğunda ve şasesinde yazan şase numarası mutlaka karşılaştırılmalıdır.

17 hane olarak kullanılan şase numarası bizlere aracımızın hangi ülkede ve hangi fabrikada üretildiği ve aynı fabrikadan çıkan kaçıncı araç olduğu bilgileri bizlere sunmaktadır.

Şase numarası sayesinde aracımıza bakım yaptıracağımız zaman ve aracımız için yedek parça alacağımız zaman doğru parçanın tespiti için kullanılmaktadır.

Aracımız çalınırsa yine hukuki olarak aracımızın şase numarası sayesinde aracımızın bulunması sağlanmaktadır.


Şaşe Numarasıyla Yedek Parça Bul

Aracınıza uyumlu parçaları görmek için Şase Numarasını yazınız

Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.
Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.