AUDI A1 Abs

Maalesef aradığınız parçayı ONLINE stoklarımızda bulamadık. Ancak belkide aradığınız parça diğer stoklarımızda vardır. Alttaki formu eksiksiz doldurursanız aradığınız parçayı tüm stoklarımızda kontrol edip size dönüş yapabiliriz.

E-mail ile bilgilendirilmek istiyorum.
SMS ile bilgilendirilmek istiyorum.

Formu doldurunca ne olacak?

- Yedek parça departmanımız aracınıza %100 uyumlu yedek parçaları bulacak.

- Ürün ve fiyat bilgileri size iletilerek ürünler sepetinize eklenecek.

- Size de kolayca ve güvenle alışverişinizi yapmak kalacak.

AUDI A1ABS Sistemi Hakkında

     AUDI A1  ABS (Anti-lock Braking System) kitlenme karşıtı fren sistemidir. AUDI A1  ABS sistemi ani fren durumunda aracın frenlerinin kitlenip kaymasını önleyen sistemdir. ABS, ani frenlerde, frenlere saniyede 15 kez pompalama yaparak kitlenmeyi önler. ABS fren sırasında direksiyon hakimiyetini kaybetmeyi engeller daha güvenli bir yolculuk yaparsınız. ABS olmayan araclarda ani fren sırasında veya kaza sırasında tekerler kitlenir ve kazadan kurtulamazsınız. ABS sistemi ile arka tekerler de kitlenmez.

     ABS olmayan araçlarda ani frende tekerlekler kitlenir ve direksiyon hakimiyeti zorlaşır. ABS bulunan araçlarda ani frende araç durana kadar fren bırakılmamalıdır. ABS hayati tehlike taşıyan bir parçadır. Günümüz teknolojisi ile artık ABS de çıkan bir sorunu göstergede görebilirsiniz. Göstergede sürekli ikaz ışığı yanıyor ise burada 2 farklı durum ile karşılaşa bilirsiniz. Tekerlek hız sensörlerinin zarar görmesi ve ABS modülünün zarar görmesi şeklinde 2 farklı ABS arızası çıkabilmektedir ve bu ABS arızalarının bir an önce giderilmesi gerekmektedir. ABS fren sistemi genellikle  AUDI A1 ABS fren modülünde çıkan sorunlardan dolayı bozulur, çalışamaz hale gelir. ABS modülünün tamiri kesinlikle yapılamaz, mutlaka yenisiyle değiştirilmelidir. Ayrıca araç içerisindeki göstergede ABS ışığı yanıyorsa ve fren pedalınız sert ise bu durum ABS arızası olduğunu göstermektedir. Sensörlerinizi kontrol ederek değiştiriniz

     AUDI A1 ABS sistemi, valflar, hız sensörü, pompa ve kontrolcü elemanlarından oluşur. Bunlardan birisi arızalanır ise mutlaka bir ustaya göstermekte fayda var. Bu parçalar çok olmasa da hayati önem taşıyan parçalardır. Arızalanan parçalar ortalama 30 dakika da değişmektedir. Arızalanan parçaları sitemizden temin edebilirsiniz

     Şase numarası ile aracınıza uygun ABS yedek parçalarını listeleyebilir ve AUDI A1 ABS fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.


Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.
Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.