AUDI A1 Ana Merkez

Maalesef aradığınız parçayı ONLINE stoklarımızda bulamadık. Ancak belkide aradığınız parça diğer stoklarımızda vardır. Alttaki formu eksiksiz doldurursanız aradığınız parçayı tüm stoklarımızda kontrol edip size dönüş yapabiliriz.

E-mail ile bilgilendirilmek istiyorum.
SMS ile bilgilendirilmek istiyorum.

Formu doldurunca ne olacak?

- Yedek parça departmanımız aracınıza %100 uyumlu yedek parçaları bulacak.

- Ürün ve fiyat bilgileri size iletilerek ürünler sepetinize eklenecek.

- Size de kolayca ve güvenle alışverişinizi yapmak kalacak.

AUDI A1 Fren Ana Merkezi Hakkında

AUDI A1 fren ana merkezi fren sistemine hidrolik basıncını uygulamaya yarayan parçadır. Sürücü frene aniden basınca hidrolik basınca dönüştürerek arka teker fren merkezlerine iletir. Fren ana merkez de fren hidroliği saklanır. Fren pedalına basıldığında fren ana merkezi bu basıncı hidroliğe aktarır. Bu sayede pedala uygulanan küçük kuvvet fren merkezine büyük kuvvet olarak uygulanır. Fren ana merkezi ani frenlerde aracı sağlıklı tutar ve arka fren merkezlerine zarar vermemeye çaşışır.

Fren ana merkezi fren servosunun önünde bulunur ve üstünde fren hidrolik deposu bulunur. A1 fren ana merkezi gerekli zamanlarda fren hidroliğini buradan alır ve fren borusundan geri gelen hidrolik tekrar bu depoya geri döner. Aracınıza uygun fren hidroliği kullanmaz isenize arızaları çoktur fren tutmaz pedal boşta hissedilir ve basıldığında frenler kitlenmez hayati tehlike bulunan bir durum.

Frenleriniz tutmuyor ise frenler hava yapmıştır. Fren hava yapması sonucu fren pedalı boş hissedilir ve frene basınca fren tutmaz bunun sebepleri, fren hidrolik yağı seviyesinin çok düşük olması bu nedenle fren ana merkezi sistemine hava girmesi ve yanlış fren hidrolik yağı kullanımı. Arızası pek yok fakat bir kazadan sonra fren ana merkezi kırılır yada bozulur mutlaka değişmesi veya bir ustaya gitmesi gerekir.

Değişimini kendiniz yapamazsınız mutlaka bir usta elinin değmesi gerekiyor aksi taktirde aracınızda kalıcı hasarlar oluşabilir. Bu nedenle kendiniz değiştirmeye veya sökmeye kalkmayın. Belli bir kilometre limiti yoktur fakat ilk aldıktan 1 hafta sonra da bozulabilir sonuçta basınçlı parçalar bunlar. Bu nedenle dikkatli kullanmakta fayda var. Değişim zamanı geldiğinde yeni AUDI fren ana merkezini sitemizden temin edebilirsiniz. Yeni parçayı mutlaka daha önce tecrübe etmiş bir usta tarafındann değiştirilmelidir aksi taktirde, fren merkezinde hava olacaktı ve frenleriniz tutmayacaktı bu sebeple mutlaka daha fren ana merkezi değişimi yapmış bir ustanın tamir etmesi daha sağlıklı olacaktır. 

AUDI A1 fren ana merkezi ve fiyat ana merkezi fiyatları ile ilgili bilgiyi sitemizden bulabilirsiniz


Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.
Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.