AUDI A1 Arka Fren

Maalesef aradığınız parçayı ONLINE stoklarımızda bulamadık. Ancak belkide aradığınız parça diğer stoklarımızda vardır. Alttaki formu eksiksiz doldurursanız aradığınız parçayı tüm stoklarımızda kontrol edip size dönüş yapabiliriz.

E-mail ile bilgilendirilmek istiyorum.
SMS ile bilgilendirilmek istiyorum.

Formu doldurunca ne olacak?

- Yedek parça departmanımız aracınıza %100 uyumlu yedek parçaları bulacak.

- Ürün ve fiyat bilgileri size iletilerek ürünler sepetinize eklenecek.

- Size de kolayca ve güvenle alışverişinizi yapmak kalacak.

AUDI A1 Arka Freni Hakkında

AUDI A1 arka freni balata ve kampana olmak üzere iki parçadan oluşmaktadır. Ön frene oranla daha çok dengeyi sağlamak için kullanılır. Arka fren sistemi genellikle kampanalı fren sistemi olarak da kullanılır. Silindir, 2 adet pabuç, fren siper tablası, cırcır, balata ve kampana'dan oluşmaktadır. Bunlardan birisi arızalanır veya bozulur ise mutlaka bir ustaya gitmekte göstermekte fayda vardır. Aksi takdirde aracınız için çok olumsuz olacaktır, araca zarar verecektir, frenleriniz tutmayacaktır ve can güvenliğiniz olmayacaktır.

A1 kampana fren nedir ? Kampana fren iki tane yarım ay şekilde pabuç balata kullanır ve bu balatalar dışarı doğru gerilip, kampanaların iç yüzeylerine basınç uygularlar. Disk frenler suları kampana tipi frenlere göre daha kolay arındırdığı için ıslak şartlarda daha iyi bir performans gösterirler.Bu nedenle artık bir çok araçta disk fren sistemi kullanılmaktadır. Ama sudan tamamen etkilenmedikleri anlamına gelmez. Eğer bir suya veya su birikintisine hızlıca girip veya  fren yapmaya kalkarsanız, ilk iki üç saniye frenleriniz çalışmaz. Disk frenler daha iyi hava soğutma yaptıklarından performansları daha iyidir. 

Arka fren arızaları ve tespitleri; Yolda giderken arka frenleriniz tutmuyor ise el frenini çektiğiniz zaman araç kayıyor tekerlekler kitlenmiyor ise mutlaka bir ustaya götürmekte fayda var balatalarınız bitmiş olabilir ve ya başka bir sorun olabilir bu nedenle mutlaka bir ustaya götürmenizde fayda var aksi takdirde tehlikeli bir araç sürüşü gerçekleştirirsiniz.

Kampanalı fren mekanizması araçların genellikle arka tekerleklerinde kullanılır. Bu sayede frenleme işlemi yapılır. Fren yapma işlemi araba için önemli bir yere sahiptir. Çalışma prensibi pedala basıldığı anda balataların kampanaya doğru baskı yaparak frenleme olayını gerçekleştirir. Fren sistemi ön ve arka fren olarak ikiye ayrılmaktadır.

Arka fren değişi ise şu şekildedir. Aracınızın frenleri tutmuyor ise ustaya götürürsünüz. Usta kontrol eder kontrolden sonra arka tekerlekler sökülür ve balata ve kampanalar çıkartılır tamir olmaz fakat kampanaya bakılır kampananın daha ömrü var ise tornacı tarafından temizlenir ve bir kere daha kullanılır. Balatalar 30.000 kilometrede bir kampanalar da 2 balata değişiminde bir değişir.

AUDI A1 aracına uygun Arka fren parçaları ile ilgili fiyat bilgisi almak için sitemizde şase ile arama yapabilirsiniz.


Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.
Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.