AUDI A1 Fren Hortumu

Maalesef aradığınız parçayı ONLINE stoklarımızda bulamadık. Ancak belkide aradığınız parça diğer stoklarımızda vardır. Alttaki formu eksiksiz doldurursanız aradığınız parçayı tüm stoklarımızda kontrol edip size dönüş yapabiliriz.

E-mail ile bilgilendirilmek istiyorum.
SMS ile bilgilendirilmek istiyorum.

Formu doldurunca ne olacak?

- Yedek parça departmanımız aracınıza %100 uyumlu yedek parçaları bulacak.

- Ürün ve fiyat bilgileri size iletilerek ürünler sepetinize eklenecek.

- Size de kolayca ve güvenle alışverişinizi yapmak kalacak.

Fren Hortumu Hakkında

AUDI A1  fren hortumu fren sistemi üzerindeki önemli parçalardan biridir. Fren hortumu fren pedalına basıldığı anda fren hidrolik yağını pabuçlara iletmeye yarar. Araç ve sizin için de büyük bir önem taşımaktadır. Basit bir anlatım ile fren hortumu tüm araçlarda güvenlik konusundan çok önemli bir fren sistemi parçasıdır. Çünkü fren hortumunda ufak bir çatlak olması durumunda fren hidrolik yağları dışarı akarak azalıp frenin tutmamasına neden olmaktadır. Fren hortumunda yırtıklar, patlaklar gibi olumsuz şeyler var ise aracınızı mutlaka bir ustaya götürmekte fayda var. Fren hortumları zamanla yıpranıp aşınabilir buda patlama riskine yol açabilir. 
AUDI A1  fren hortumunun ön ve arka fren hortumu olarak iki çeşidi vardır.

Fren hortumlarınız patlarsa ne olur ? İlk olarak fren hortumlarından hidrolik kaçıracaktır. Bu nedenle araç hızla hidrolik kaybedecektir. Fren pedalınız şişecek ve fren pedalın bastığınızda çok sert olacaktır. Frenleriniz tutmayacaktır bu nedenle can güvenliğiniz azalacaktır. 

Fren hortumlarının patladığını nasıl anlarım ? Araç park halinde iken aracın alt kısmında hidrolik birikim var ise fren hortumu patlak demektir. Peki yolda başımıza fren patlaması gibi bir şey gelirse ne yapmalıyız. Uzun yolda ve ya normal bir yolda yüksek hızda 150 km/h gibi bir hızda frenimiz patladı ne yapmalıyız. 

Öncelik trafik durumu eğer yol dolu ise araç çok ise aracı bariyerlere sürterek durabilirsiniz. Sakın el fren çekme gibi bir hata yapmayın. Yüksek hızda çekilen el freni aracın takla atmasına sebep olabilir. İkinci trafik durumu ise boş yol araçsız yol. Bu durum boş bir yolda başınıza gelirse yapacağınız şey motor frenini kullanmak. AUDI motor freni nedir ? Motor freni aracın seyir halinde iken vites küçülterek yavaşlamasını sağlayan sistemdir. Yani örneğin 150 km/h ile gidiyorsunuz araç 4.viteste 3.vitese alıyorsunuz daha sonra eğer önünüzde araç gibi çarpacağınız hiç bir şey yok ise 2.vitese alabilirsiniz fakat önünüzde kaza yapabileceğiniz bir şey var ise 3.vitesten 1.vitese direk alabilirsiniz. Bu motor freninden sonra ise kademeli olarak el freni çekilir ve güvenli bir şekilde araç durdurulur. Yolda aracınızın freni patlar ise heyecanlanmamanız gerekir aksi takdirde kaza kaçınılmaz olur. Bu nedenle fren sistemi kontrolü ve bakımları zamanında yapılıp zamanında parçaları değişmelidir.

AUDI A1 fren hortumları fiyatları için sitemize göz atabilirsiniz.


Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.
Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.