AUDI A1 Fren Telleri

Maalesef aradığınız parçayı ONLINE stoklarımızda bulamadık. Ancak belkide aradığınız parça diğer stoklarımızda vardır. Alttaki formu eksiksiz doldurursanız aradığınız parçayı tüm stoklarımızda kontrol edip size dönüş yapabiliriz.

E-mail ile bilgilendirilmek istiyorum.
SMS ile bilgilendirilmek istiyorum.

Formu doldurunca ne olacak?

- Yedek parça departmanımız aracınıza %100 uyumlu yedek parçaları bulacak.

- Ürün ve fiyat bilgileri size iletilerek ürünler sepetinize eklenecek.

- Size de kolayca ve güvenle alışverişinizi yapmak kalacak.

AUDI A1 Fren Telleri Hakkında 

AUDI A1 fren telleri ön fren ve arka el fren teli olarak ikiye ayrılır. Fren telleri fren sistemi katagorisinde bulunur. Fren telleri değişince fren sistemi de kontrol edilmelidir. Ön fren telleri öndeki fren sistemi bozulursa ve ya arızalanırsa devreye girerek aracın durmasını sağlar. El fren teli ise tamamen kendi tek başına bir parçadır. El fren koluna bağlı olan bu parça aracın yokuşlarda kaymasını, Fren sistemi bozulursa, arızalanırsa, aracı durdurmak için el fren kolu çekilir. Çekilen el fren kolunda gerilim birikir bu gerilim el fren telini çeker ve arka frenleri kampanaları sıkıştırır ve araç durur. El frenini çektiğiniz zaman araç durmuyor kayıyor ise mutlaka el fren kolunda veya el fren telinde arıza var demektir en yakın zaman da bir ustaya götürmekte fayda var.

Fren teli sisteminin ucunda bir yay bulunur ve bu yay paslandığından yada eskidiğinde pedal sertleşir ve aracınız sağlıklı frenleme yapamaz. Fren teli dayanıklılığı marka kalitesi, iklim koşulları ve markaya göre değişmektedir. Fren hidrolik basıncı ile çalıştığından fren telinde aşınmalar olabilir. Fren telini, her servise gittiğinde kontrol ettirmeyi unutmayınız. A1 arabanızda fren tellerinizde aşınmalar kopmalar var ise mutlaka değiştirmeniz gerekmektedir aksi taktirde frenleriniz tutmayacak ve can güvenliğiniz azalacaktır.

Fren telleri sadece koptuğunda veya eskimeye başladığında değişir bu eskimeyi anlamak için fren pedalına pompalamalar yapılır ve fren pedalı çok sert veya çok şişer ise mutlaka ustaya götürmekte fayda var. Usta kontrol ederek arızayı bulur arıza fren tellerinde ise mutlaka ustanın yapması gerekir AUDI fren tellerini kendiniz değiştiremezsiniz. mutlaka bir ustaya götürün. Değişim işlemi de şöyledir; önce araç yükseğe kaldırılır kopan veya hasar alan fren teli yerinde sökülür vidaları sökülür ve çıkarılır eski fren telleri tamir edilemez mutlaka yenisini takmanız gerekir. Sökülen fren telleri kontrol edilir eğer tamamen eskimiş işlevi kalmamış ise yenisi takılır. Sitemizden almış olduğunuz yeni fren telleri yerine oturtulur ve vidaları sıkılır bağlantıları da yapıldıktan sonra işleminiz bitmiştir. hayırlı yolculuklar dileriz.

AUDI A1 fren teli fiyatları hakkında bilgi almak için sitemizi ziyaret ediniz.


Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.
Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.