AUDI A1 Hava Filtreleri

Maalesef aradığınız parçayı ONLINE stoklarımızda bulamadık. Ancak belkide aradığınız parça diğer stoklarımızda vardır. Alttaki formu eksiksiz doldurursanız aradığınız parçayı tüm stoklarımızda kontrol edip size dönüş yapabiliriz.

E-mail ile bilgilendirilmek istiyorum.
SMS ile bilgilendirilmek istiyorum.

Formu doldurunca ne olacak?

- Yedek parça departmanımız aracınıza %100 uyumlu yedek parçaları bulacak.

- Ürün ve fiyat bilgileri size iletilerek ürünler sepetinize eklenecek.

- Size de kolayca ve güvenle alışverişinizi yapmak kalacak.

 AUDI A1 Hava Filtresi Hakkında

AUDI A1 hava Filtresi, Motorun çalışma sırasında silindirlere alınan büyük miktarda havayı temizleyip, içindeki toz pislikleri arındıran parçaya hava filtresi denir. Hava filtresi motora temiz havanın gitmesine yardımcı olur. Bu temiz hava ile beraber araç daha sağlıklı çalışır. Araçlarda hava filtresi, emme manifoldu hava girişlerinde bulunur. Bazı modellerde motorun üst kısmında plastik hava kutusunda bulunur. Hava filtresi yapılan kilometreye bağlıdır fakat önerilen limit 10.000 km'dir, 10.000 kilometrede yağ bakımı yaparken hepsi bir arada değişir. 10.000 kilometreden sonra kullanmaya devam etmek motorda kalıcı hasarlar vermenize sebep olabılır bu nedenle en kısa zamanda yağ bakımına girmenizde fayda var. AUDI A1 aracına uygun hava filtresi için şase numarası girerek arama yapınız

Hava filtresi bozulmaz veya arızalanmaz sadece 10.000 kilometre bakımında değişir başka herhangi bir neden ile değişim söz konusu değildir. Sadece hava filtre kutusunda oluşan problemler yüzünden değiştirilir. AUDI hava filtresinin tıkanması durumunda motorun verimi azalır. Normal filtre ve performans filtre olmak üzere 2 çeşidi vardır. Normal filtre kağıt, performans filtre ise süngerden yapılmaktadır. A1 hava filtresi değişim işlemi basınçlı hava püskürtme ile yapılır. Hava filtresi kirlendiği zaman motora yeterince hava girmez ve bu olay da yakıtı etkiler. Motor da verimli çalışmaz. 

AUDI A1 hava filtresi değişim zamanı gelince kendini basit bir şekilde değiştirebilirsiniz. Hava filtresi plastik kutu içerisindedir. Plastik kutunun vidalarını sökerek üst kısmını açıyoruz ve hava filtresi ortaya çıkıyor çok basit bir şekilde çıkarıp yenisini takıyoruz. Yenisini takmadan önce hava filtre kazanına temiz hava tutmanızda fayda var. Eski hava filtresinden düşen toz gibi motoru etkileyecek şeyleri temizlemek gerekir. Temizlemenin ardından yeni filtre kutuya yerleştirilir tamamen oturduğuna dikkat edin daha sonra üst kapat geri kapatılır, herşeyden sonra motor çalıştırılır ve hava filtresi değiştirme işleminiz bitmiştir hayırlı yolculuklar.


Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.
Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.