AUDI A1 Ön Fren

Maalesef aradığınız parçayı ONLINE stoklarımızda bulamadık. Ancak belkide aradığınız parça diğer stoklarımızda vardır. Alttaki formu eksiksiz doldurursanız aradığınız parçayı tüm stoklarımızda kontrol edip size dönüş yapabiliriz.

E-mail ile bilgilendirilmek istiyorum.
SMS ile bilgilendirilmek istiyorum.

Formu doldurunca ne olacak?

- Yedek parça departmanımız aracınıza %100 uyumlu yedek parçaları bulacak.

- Ürün ve fiyat bilgileri size iletilerek ürünler sepetinize eklenecek.

- Size de kolayca ve güvenle alışverişinizi yapmak kalacak.

AUDI A1 Ön Fren Hakkında

Bir aracın hiç şüphesiz en önemli sisteminden biri fren sistemidir. Ön frenler fren sistemi dahili parçalarındandır. Bir araçta fren sistemi ne kadar güçlü ve etkiliyse o araç da o kadar güvenlidir.  Ön fren, disk ve balata olmak üzere 2 parçadan oluşur. Ön frenler, diskler fren balatası ile sıkıştırılıp otomobilin yavaşlamasını sağlar. Ön fren bakımı zamanında yapılmalıdır. Hayati önem taşıyan parçalardandır. Zamanında yapılmaz ise aracınıza kalıcı hasarlar verebilir ve sizin de can güvenliğiniz düşer. Ön fren sistemi hızlı yıpranan parçalardandır. Bu nedenle frende değişiklik hissettiğiniz zaman mutlaka bir ustaya göstermekte fayda var. Değişim zamanı, kullanım koşullarına göre değişiklik göstermektedir. Ön Frenin ömrü aracın gittiği yol koşullarına bağlıdır. Ortalama 30.000 - 50.000 kilometre ömrü bulunur. Bu kullanım limitini aştığınız zaman tekerleklerden ses gelir frenleriniz tutmaz bu durumda ustaya gitmekte fayda var.

AUDI A1 ön fren arızaları genellikle kullanıcı kaynaklıdır. İlk arıza olarak gereksiz yere frene basılması, fazla dur - kalk yapmak, oto yıkamada sıcak olan fren sistemine su kaçması. Bunları yaşarsanız eğer ön fren sisteminizin ömrü kısalır ve hayati tehlikeniz artar. Bu nedenle frenleriniz tutmamaya başladığında ve ya ön frenlerden ses gelir ise mutlaka bir ustaya göstermekte fayda var. Ön fren sisteminizde arıza ve ya bozulma durumu olursa değişmesi gerekmektedir tamiri yapılamaz. Değişimi ise şöyledir; Araç yükseğe kaldırılır lastikler sökülür ön fren sistemine gelinir. balatalar sökülür balatalar bitmiş ise atılır tamir edilemez. Diske bakılır daha ömrü var ise tornacı tarafından taşlanır ve bir kere daha kullanılabilir. Diskleri yerine oturtuyoruz ve balataları takıyoruz daha sonra tekerleği takarak aracı indiriyoruz ve değişim işleminiz bitmiştir. Hayırlı yolculuklar dileriz.

Disklerin yenisi önerimizdir balatalar her bakımda bir diskler ise iki bakımda bir değişmesi gerekir. Ön frenler her periyodik bakımda kontrol edilmelidir. Aksi takdirde can güvenliğiniz azalır. Daha sağlıklı ve orjinal parçalar için sitemize göz atabilirsiniz.

AUDI A1 aracınıza uyumlu ön fren parçaları fiyatları için şase numarası yazarak veya araç bilgilerini seçerek listeleyerek bilgi edinebilirsiniz. 

 

Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.
Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.