AUDI A1 Polen/Klima Filtreleri

Maalesef aradığınız parçayı ONLINE stoklarımızda bulamadık. Ancak belkide aradığınız parça diğer stoklarımızda vardır. Alttaki formu eksiksiz doldurursanız aradığınız parçayı tüm stoklarımızda kontrol edip size dönüş yapabiliriz.

E-mail ile bilgilendirilmek istiyorum.
SMS ile bilgilendirilmek istiyorum.

Formu doldurunca ne olacak?

- Yedek parça departmanımız aracınıza %100 uyumlu yedek parçaları bulacak.

- Ürün ve fiyat bilgileri size iletilerek ürünler sepetinize eklenecek.

- Size de kolayca ve güvenle alışverişinizi yapmak kalacak.

AUDI A1 Polen Filtresi Hakkında 

     AUDI A1 polen filtresi dışarıdan size gelen havayı temizleyerek tozdan arındırır ve saf halde size ulaştırır. Polen filtresi olmaz ise klimalar tıkanır performans düşüklüğü yaşarsınız. araç ve markalara göre değişkenlik göstersede ortalama 10.000 kilometrede yapılan yağ bakımında polen filtresi de değişir. Çok tozlu ve dumanlı yollarda araç kullanımlarında ise daha önce değiştirilmelidir. Polen filtresi değişmez ise, araç içindeki hava kalitesiz olacaktır. Camların buğulanmasından da polen filtresinin değişme zamanı geldiğini anlayabilirsiniz. Polen filtrenizi değiştirmezseniz sistem düzgün çalışmayacaktır ve fazla yakıt tüketimine yol açacaktır.

     Kendiniz de değiştirebilirsiniz çok kolay bir değişimi var. Aracın iç tarafında torpido gözünün altında veya torpido gözünün içinde bir bölmede bulunur. Bölmenin vidalarını söktükten sonra polen filtresi ortaya çıkıyor eski polen filtresini çıkardıktan sonra çöpe atabilirsiniz artık kullanılamaz. Sitemizden aldığınız A1 polen filtresini yerine takıyoruz ve tam oturduğuna emin olun. Ek olarak klimayı açtığınızda hoş bir koku gelmesini istiyorsanız polen filtresine parfüm de sıkabilirsiniz.Polen filtreleri ikiye ayrılır düz polen filtresi ikinci tip filtreler ise aktif karbon içerir ve kokuları da temizler. Bu partikül ve koku filtresinde egzoz gazlarının kokularını  çeken aktif karbon vardır. Temizlenir tip polen filtrelerinin, Türkiye de kullanımı çok yaygın değildir. Kirlendiğinde sökülüp, yıkanıp tekrar kullanılabilir.

     Temizleme esnasında üzerinde biriken toz ve böcek ölüleri sıcaklıkla birleştiğinde insan sağlığını olumsuz yönde etkiler ve solunum sistemine zarar verir. Polene alerjiniz var ise mutlaka polen filtresi kullanın. Araçlarda klima sistemi olmasa bile polen filtresi olması gerekir ve sürekli zamanında kontrol edilip değiştirilmelidir.

Aracın içine rahatsız eden bir koku geliyor veya araç içi havasız durumda ise mutlaka bir ustaya götürmekte fayda var polen filtresi tıkanmış olabilir değişmesi gerekir. Arızası pek bulunmasada polen filtreleri de bozulabiliyor daha doğrusu şişiyor ve hava kaçırıyor böyle bir durum başınıza gelirse mutlaka AUDI polen filtresini değiştirin. Aksi taktirde aracınız daha fazla yakıt tüketecek ve motora zarar verecektir.

   

Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.
Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.