AUDI A1 Rot Başı

Maalesef aradığınız parçayı ONLINE stoklarımızda bulamadık. Ancak belkide aradığınız parça diğer stoklarımızda vardır. Alttaki formu eksiksiz doldurursanız aradığınız parçayı tüm stoklarımızda kontrol edip size dönüş yapabiliriz.

E-mail ile bilgilendirilmek istiyorum.
SMS ile bilgilendirilmek istiyorum.

Formu doldurunca ne olacak?

- Yedek parça departmanımız aracınıza %100 uyumlu yedek parçaları bulacak.

- Ürün ve fiyat bilgileri size iletilerek ürünler sepetinize eklenecek.

- Size de kolayca ve güvenle alışverişinizi yapmak kalacak.

AUDI A1 Rot Başı Hakkında


AUDI A1 Rot başı, Rot kolunun ucuna vidalanarak takılır. Direksiyon kutusundan çıkan hareketin, rot kolundan tekerlere iletmesine sağlayan parçadır. Rot başının ucunda yuvarlak parça bulunur. Bu sayede rot kolundan gelen itme hareketini tekerleğe iletilmiş olur.

AUDI A1 Rot başı arızaları ve tamiri nasıl yapılır ?
Rot başı zamanla aşınır ve boşluk yapar, bu durumda AUDI A1 rot başının değişmesi gerekir, sanayide ustala tamir edebilir ancak hayati önem taşıyan bir parça olduğu için tamiri önerilmez. Yeni rot başlarını sitemizden temin edebilirsiniz. Değiştirilmesini öneririz, Ortalama 40 dakika değişim süresi vardır. Hayati önem taşıyan parçalardan olduğu için aksatmamaya özen gösterin

AUDI A1 Rot başında boşluk var ise ne yapmalıyım ?
Direksiyonu sağa - sola çevirdiğimizde, direksiyon boşluğu fazla ise, direksiyonu döndürünce lastikler daha geç tepki veriyor ise direksiyon boşluğu var demektir. Mutlaka bir ustaya göstermekte fayda var. Direksiyon boşluğu olduğunda yolda giderken araç sağa sol çeker ve direksiyon hakimiyeti zorlaşır. AUDI A1 direksiyon boşluğunu anlamanın bir farklı yolu da direksiyona bir kişi geçer 2.kişi rot başına bakar direksiyondaki kişi ince hareketler ile sağ sol yapar ve 2.kişi rot başındaki boşluğu fark eder. Rot başındaki boşluğu fark eder etmez mutlaka bir ustaya gidiniz.

Süspansiyon sisteminin parçalarından biri olan AUDI A1 rot başları oldukça sağlam parçadır. Normal koşullarda bir kaç yıl sağlam kalabiliyor. Rot başının ömrünü kısaltan faktörler kötü yol şartları, kötü araç kullanımı, direksiyon simidini fazlasıyla zorlama gibifaktörler rot başının ömrünü kısaltmaktadır. Kötü yol şartlarında aracı kullanmamaya dikkat ediniz.


Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.
Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.