AUDI A1 Rot Kolu

Maalesef aradığınız parçayı ONLINE stoklarımızda bulamadık. Ancak belkide aradığınız parça diğer stoklarımızda vardır. Alttaki formu eksiksiz doldurursanız aradığınız parçayı tüm stoklarımızda kontrol edip size dönüş yapabiliriz.

E-mail ile bilgilendirilmek istiyorum.
SMS ile bilgilendirilmek istiyorum.

Formu doldurunca ne olacak?

- Yedek parça departmanımız aracınıza %100 uyumlu yedek parçaları bulacak.

- Ürün ve fiyat bilgileri size iletilerek ürünler sepetinize eklenecek.

- Size de kolayca ve güvenle alışverişinizi yapmak kalacak.

AUDI A1  Rot Kolu Hakkında

AUDI A1  rot kolu direksiyon milinden aldığı komutu rot başına yollayan parçadır. Rot kolu ve rot başı sistemi birbiriyle aynı sistem üzerinde çalışmaktadır. Rotlar çelik imal edilir. Rot kolunun ucu oynar başlıklıdır bu nedenle daha kolay bir şekilde tekerleklerdeki dönüşü iletir. Bu oynar başlıklar fiber malzemeden üretilmiştir.

Rot kolu arızaları ve tespiti; Aracınız ile yolda giderken tekerleklerden gıcırdı sesleri geliyor ise, tümseklerden geçerken direksiyon titriyor ise, çukurlardan geçerken tekerlekler titriyor ise mutlaka bir ustaya götürmekte fayda var. Aracınızın rot kolu, rot başı ve ya salıncağı bozulmuş yada arızalanmış olabilir. Arıza tespiti yapıldıktan sonra tamiri nasıl yapılır? Araç yükseğe kaldırılır tespit edilen bölge iyice kontrol edilir ve tekerlekler sökülür. Salıncaklar çıkarılır rot kolları çıkarılır arızanın kaynağı olan parça tespit edilir ve sitemizden almış olduğunuz yeni parçalar takılır. salıncak yerine oturtulur bağlantı elemanları bağlanır. Tekerlekler takılır ve artık değişim işleminiz bitmiştir. Parcafilosu olarak hayırlı yolculuklar dileriz. 

Rot kolu araç süspansiyon sistemine dahil parçadır. Rot kolu, rot başı ve salıncak bir birine bağlı parçalardır birisi değişince diğerleri de kontrol edilmelidir. Diğer parçalarda da sorun var ise mutlaka onlar da değişmelidir aksi takdirde can güvenliğiniz olmayacaktır.

Rot kollarında boşluklar var ise nasıl anlaşılır ? direksiyon simidini sağ sol yapınca tekerlekler geç cevap veriyor ise direksiyon boşluğu normalden fazla ve direksiyonu çevirdiğimizde tekerlekler geç dönüyor ise rot boşluğu yada direksiyon boşluğu var demektir ustaya gitmekte fayda var.

Rotların bozulup bozulmadığını aracın seyir halindeyken kendi kendine çekmesinden anlayabiliriz. Nedeni ise içinde boşluk dolmasıdır.
Rot kolu çeşitlerini sitemizden takip edebilirsiniz. Şase numarasını kullanarak aracınıza hangi yedek parçaların uyumlu olduğun görebilir ve fiyatlarıyla ilgili bilgileri görebilirsiniz.

AUDI A1  aracınıza uygun rot kolu ve süspansiyon parçaları fiyatları için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Aracınıza uygun olan süspansiyon parçalarını şase numarası yazarak detaylı bilgi alabilirsiniz.


Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.
Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.