AUDI A1 Rotil

Maalesef aradığınız parçayı ONLINE stoklarımızda bulamadık. Ancak belkide aradığınız parça diğer stoklarımızda vardır. Alttaki formu eksiksiz doldurursanız aradığınız parçayı tüm stoklarımızda kontrol edip size dönüş yapabiliriz.

E-mail ile bilgilendirilmek istiyorum.
SMS ile bilgilendirilmek istiyorum.

Formu doldurunca ne olacak?

- Yedek parça departmanımız aracınıza %100 uyumlu yedek parçaları bulacak.

- Ürün ve fiyat bilgileri size iletilerek ürünler sepetinize eklenecek.

- Size de kolayca ve güvenle alışverişinizi yapmak kalacak.

AUDI A1 Rotil Hakkında


     Rotil otomotiv sektöründe en çok duyduğumuz parçalardan biridir. Rotil; otomobilin ön takım tarafında bulunan, her tarafa dönebilen iki süspansiyon parçası olan salıncak ve aks başını birbirine bağlamaya yarayan bağlantı elemanıdır. Aynı zamanda hareketlidir. Rotiller dört tekerlekli tüm araçlarda süspansiyon oluşturmak için kullanılır.

     Rotil süspansiyon sistemini birbirine bağlayan hareketli bir parçadır. Böylece yolun bozukluklarına bağlı olarak tekerin sağa sola dönme eylemini gerçekleştirir. Rotil, üst ve alt salıncak kollarını pitman koluna bağlanması görevini görür. Eğer kaza veya tekerleği çok sert bir yere vurusanız rotilin mutlaka yenisiyle değiştirilmesi gerekir, tamir edilemez.

     Aks kafasının üst salıncağa bağlanan parçaya üst rotil, alt salıncağı bağlayan parçaya da alt rotil denir. Rotiller, salıncak kolunun aks taşıyıcısı ile araç tekerleğine bağlanan hareketli parçalardır, küresel, yuvarlak mafsallardır. Üst ve alt salıncaklara bağlı olarak üst ve alt rotil olarak adlandırılır.

     Rotillerin amacı tekerleklerin dikey yönde dengesini sağlamaya yarar. Al rotil ve üst rotil olmak üzere 2 çeşit rotil vardır. Rotiller araçtan çektirme denen aletle sökülüp takılır. En geç 2 yılda bir değiştirilmelidir. Sağ alt rotil, sağ üst rotil, sol üst rotil ve sol alt rotili de sitemizde rahatlıkla bulabilirsiniz. Araç bilgilerinizi adım adım seçerek uyumlu süspansiyon parçaları ve fiyat listesini görebilirsiniz.


Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.
Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.