AUDI A1 Salıncak

Maalesef aradığınız parçayı ONLINE stoklarımızda bulamadık. Ancak belkide aradığınız parça diğer stoklarımızda vardır. Alttaki formu eksiksiz doldurursanız aradığınız parçayı tüm stoklarımızda kontrol edip size dönüş yapabiliriz.

E-mail ile bilgilendirilmek istiyorum.
SMS ile bilgilendirilmek istiyorum.

Formu doldurunca ne olacak?

- Yedek parça departmanımız aracınıza %100 uyumlu yedek parçaları bulacak.

- Ürün ve fiyat bilgileri size iletilerek ürünler sepetinize eklenecek.

- Size de kolayca ve güvenle alışverişinizi yapmak kalacak.

AUDI A1 Salıncak Hakkında 

Salıncak, aracın güvenli bir şekilde kullanılması için süspansiyon sistemi içerisinde bulunan ve ayrıca amortisörleri barındıran süspansiyon parçasıdır. Süspansiyon sistemi içerisinde bir parçadır. Salıncak aracın ön takımlarının herhangi bir darbeye karşı koruma sağlamaktadır. Salıncak aracın amortisörlerini tutan kol görevi görür. Salıncak amortisörleri araç şasesine bağlar ve daha konforlu bir sürüş gerçekleşir. Salıncak hızla giden araçlarda yol tutuşunu arttırır ve daha güvenli bir yol tutuşu sağlar. Amortisörleri şaseden tutarak dengeli bir şekilde aracın gitmesini sağlamaktadır.

Salıncak, Salıncak süspansiyon sisteminin önemli bir elemanı olup ön ve arka süspansiyon sisteminde aks taşıyıcısı, direksiyon elemanları, denge çubuğu, yay ve amortisörlerle bir bütün oluşturur. AUDI A1 Salıncaklar, tekerlekleri düzgün konumda tutmakla beraber dışarıdan gelen kuvvetlere karşı hareketlerini sınırla, yukarı ve aşağı yöndeki hareketlere izin verir.

Arabanın bir çukura girmesinde aracın zarar görmesini engeller fakat çukurlara sert bir şekilde girilmesi halinde araç salıncak arızası ile karşılaşacaksınız. Aracın ön kısmından gıcırdama geliyor ise salıncak veya salıncak burcu bozulmuş olabilir ustaya göstermekte fayda var. 

Salıncak arızalarını tespit etme ise şöyledir. Aracın ön takımından ya da ön tekerleklerinden gelen gıcırdamalar ve sesler, frene basıldığında frenlerin sağa ya da sola kayması ile birlikte oluşan titremeler, araçların çukur ya da tümseklerden geçmesinde direksiyondaki titremeler var ise aracınızı mutlaka bir ustaya göstermekte fayda var salıncağınız arızalanmış olabilir ve ya salıncak burçları arızalanmış olabilir. Bu nedenle mutlaka bu yazdıklarımdan birisi başınıza gelirse ustaya götürmekte fayda var.

Tamiri ise şöyledir; Araç yukarıya kaldırılır aracın ön takımı sökülür tekerlekler söküldükten sonra salıncaklar sökülür. kontrol edilir eğer değişim zamanı dolmamış ise değişmesi gerekmez. Eğer salıncak hasar almışsa eğilmiş bükülmüş ise ne kadar sağlam olursa olsun mutlaka değişmesi gerekir aksi takdirde can güvenliğiniz azalacaktır salıncaklar aracın dengesini ve yol tutuşunu koruyamayacak ve araç savrulacaktır. Salıncak burçları değişir ve geri yerine takılır her şey yerine monte edilir bağlantı elemanları bağlanır.

Salıncaklar kaza sonra yamulur bunun tamiri kesinlikle yapılamaz. Yamulan salıncak tamir edilir ise daha kötü sonuçlar elde edeceksiniz ve can güvenliğiniz azalacaktır bu nedenle kaza sonrası mutlaka yeni salıncaklar taktırmanız gerekir. Aracınıza uygun yeni salıncak ve salıncak burcu için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. 

AUDI A1 aracına uygun salıncak ve salıncak burcu fiyatları için sitemize göz atabilirsiniz parcafilosu.com


Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.
Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.