AUDI A1 Vites Kolu Ve Parçaları

Maalesef aradığınız parçayı ONLINE stoklarımızda bulamadık. Ancak belkide aradığınız parça diğer stoklarımızda vardır. Alttaki formu eksiksiz doldurursanız aradığınız parçayı tüm stoklarımızda kontrol edip size dönüş yapabiliriz.

E-mail ile bilgilendirilmek istiyorum.
SMS ile bilgilendirilmek istiyorum.

Formu doldurunca ne olacak?

- Yedek parça departmanımız aracınıza %100 uyumlu yedek parçaları bulacak.

- Ürün ve fiyat bilgileri size iletilerek ürünler sepetinize eklenecek.

- Size de kolayca ve güvenle alışverişinizi yapmak kalacak.

AUDI A1 Vites Kolu Hakkında

AUDI A1 vites Kolu otomobillerde vites kutusunda vites değiştirmeye yarayan manivelaya verilen isimdir. Vites kutusundaki dişlileri birbirine geçirerek vites arttırıldığı için bu olaya fayda sağlar. Vites kolu aracın içinde sadece gözüken vites topuzu ile yönlendirilir. Vites topuzu içerden aldığı gücü vites çubuğuna ileterek vites kutusundan vitesin değişmesini sağlar.

Vites kolu aracın olmazsa olmazlarındandır. A1 vites kolunun amacı arabanın hızlanırken vites değiştirmeye yarayan parçadır. Vites geçişlerinde sertleşme sorunu olabilir. Nedeni mevsimsel sorun olabilir. Yani yazın yumuşakken kışın sert olabilir. Vites geçişlerinde bir diğer sorun şanzıman yağıdır. Teknik serviste bu sorunu çözebilirsiniz. Vites kollarında her vites harfinin bir anlamı vardır.  

Vites ne işe yarar ? Vites aracın yolda giderken ve ya yokuş çıkarken ki gücünü ayarlar eğer yanlış bir vitese alırsanız araç bağırır ve motora zarar verir. Bu nedenle siz yokuş çıkmaya başladığınızda araç yeterli gücü alamayacak ve istop edecektir. Aynı zamanda vites aracın hızını da ayarlar. Örneğin ikinci viteste olan bir aracı siz zorlayamazsınız çünkü o araç daha sakin bir pozisyonda çalışıyor. Fakat vites artırarak aracın istediği gücü verecek ve o şekilde gitmesini sağlıyor olacaksınız. Vites motor ile bağlantılıdır bu nedenle vitesi artırdıkça motor da benzinden güç alarak istediğiniz performansları vermeye başlar. 

Otomatik vitesli araçlarda vites kolu ? Otomatik viteslerde araç size istediği gücü belli etmez veya hissettirmez ve otomatik olarak onu kendi ayarlar. Yani yine vites 3, 4 gibi viteslere iner ve çıkar ama bunları siz değil aracın sistemi ayarlar. Kadınlar daha çok otomatik vites tercih eder, sebebi ise vites kolu ile uğraşmak zorunda kalmamaları ve bu da araç kullanımını kolaylaştırır ve pratik hale getirir.

AUDI A1 vites kolu değişimi nasıl yapılır? aracınız vitese zor geçiyor ise, vites R de takılı kalıyor ve bunun gibi sorunlar yaşıyorsanız vites kolunda bir sorun var demektir. Bu nedenle mutlaka bir ustaya götürmekte fayda var aksi takdirde sıkıntı yaşabilirsiniz.

AUDI A1 uygun vites kolu ve parçaları fiyatları için şase numarasından arama yapınız


Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.
Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.