AUDI A1 Yağ Filtreleri

Maalesef aradığınız parçayı ONLINE stoklarımızda bulamadık. Ancak belkide aradığınız parça diğer stoklarımızda vardır. Alttaki formu eksiksiz doldurursanız aradığınız parçayı tüm stoklarımızda kontrol edip size dönüş yapabiliriz.

E-mail ile bilgilendirilmek istiyorum.
SMS ile bilgilendirilmek istiyorum.

Formu doldurunca ne olacak?

- Yedek parça departmanımız aracınıza %100 uyumlu yedek parçaları bulacak.

- Ürün ve fiyat bilgileri size iletilerek ürünler sepetinize eklenecek.

- Size de kolayca ve güvenle alışverişinizi yapmak kalacak.

 AUDI A1 Yağ Filtresi Hakkında

AUDI A1 Yağ filtresi motorda karter de biriken yağları süzmeyi sağlayarak motora daha temiz yağın gitmesini sağlar. Belli bir basınca kadar dayanaklıdır. Motor yağlama sisteminin en önemli parçalarından biridir. AUDI A1 yağ filtresi motor yağlama sisteminde büyük rolü üstlenir. Motor yağının temiz olması aracın sağlığı açısından çok önemlidir. Motor yağı ne kadar temiz ise motor da o kadar fazla performans sergiler. Motor filtresi motor yağının içindeki toz ve benzer kirleri ayıklayarak temizler binevi süzgeç görevi görür. Yağ filtresi motordaki tüm yağı temizlemek için kullanılır.

AUDI A1 motor yağının temizliği araç için çok önemlidir. Motor yağı kirlenirse bazı sorunları da beraberinde getirir. Yağ filtresi değişimi araçların periyodik bakımlarında yapılmalıdır. Periyodik bakım araçlara göre farklılık göstersede ortalama 10.000 kilometre civarında araç periyodik bakıma girer. Yağ filtresini değiştirirken motor yağını da değiştirmenin faydası vardır. Bunun yanı sıra motor yağının orijinal olması da önemlidir.
Yağı temizleme yönetimine göre 2 tip filtre vardır. Bunlar Bariyer tipi filtresi ve enerjik filtresidir. Yağ filtresini değiştirmediğimiz zaman bu durum motorlarda kalıcı hasarlara yol açabilir. Yağ filtresi fiyatları ile bilgi almak isterseniz sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yağ filtresini kendiniz de değiştire bilirsiniz fakat en iyisi bir ustanın değiştirmesi. Öncelikle yağ filtresi yerinde sökülür ve çıkarılır artık eskisi ile pek işimiz kalmadı çöpe atabilirsiniz. Gelelim takma işine sitemizden aldığınız yağ filtresini kutusundan çıkartıyoruz ve kutudan çıkan lastikleri yağ filtresine geçiriyoruz. Sonrasında AUDI A1 yağ filtresini yuvasına takıyoruz sıkıca geri yerine oturtuyoruz. 

Not: Eğer kendiniz değiştirecekseniz mutlaka yağıda değiştirmeniz gerekecektir o yüzden mutlaka bir ustaya gitmelisiniz 


Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.
Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.