AUDI A3 Aks

Maalesef aradığınız parçayı ONLINE stoklarımızda bulamadık. Ancak belkide aradığınız parça diğer stoklarımızda vardır. Alttaki formu eksiksiz doldurursanız aradığınız parçayı tüm stoklarımızda kontrol edip size dönüş yapabiliriz.

E-mail ile bilgilendirilmek istiyorum.
SMS ile bilgilendirilmek istiyorum.

Formu doldurunca ne olacak?

- Yedek parça departmanımız aracınıza %100 uyumlu yedek parçaları bulacak.

- Ürün ve fiyat bilgileri size iletilerek ürünler sepetinize eklenecek.

- Size de kolayca ve güvenle alışverişinizi yapmak kalacak.

AUDI A3 AKS

Dingil, ya da AUDI A3 aks yalnızca eğilme gerilmelerinin etkisinde kalan, burulma gerilmelerinin etkisinde olmayan yani herhangi bir güç aktarmayan destekleme elemanıdır. Otomobil gibi A3 ulaşım araçlarında, kendisine bağlı tekerlek ya da makine konstrüksiyonlarında taşıdığı dişli çarkları desteklemekle görevli elemanlar için kullanılır. AUDI A3 aksı, diferansiyel aldığı dönme eylemini tekerleklere ileten uzun bir parçadır. Üç farklı aks modeli vardır. Serbest aks, 3/4 serbest aks, yarı serbest aks.

Serbest aks genellikle kamyonetlerde kullanılır. 3/4 serbest akslar Ucu konik şeklinde olan akslardır. Yarı serbest olan akslar ise günümüzde araçlarda kullanılan aks çeşididir. Model ve marka fark etsede 4x4 olmayan araçlarda sadece arkada sağ - solda bulunur.  Aks, Şaft mili, aks mili, ön ve arka diferansiyel, vites kutusu, aks rulmanı, aks keçesi, dört çeker dağıtıcı dişli kutusu elemanlarından oluşur. Aks rulmanı aracın yükünü taşıyan parçadır. Diferansiyel motordan gelen dönme eylemini şaft mili üzerinden taşıyarak akslara ileten parçadır. Şaft mili diferansiyel aldığı dönme eylemini akslara ileten parçadır. AUDI A3 akslar A3 süspansiyon sistemine dahil parçalardır.

A3 aks arızaları ve tamiri nasıl yapılır. Aks kendisi başlı başına nedenlerden dolayı bozulmaz veya arızalanmaz. Aks keçesi, Aks rulmanı bozulur ise AUDI A3 araç yolda giderken yalpalar ve bu başınıza gelir ise mutlaka bir ustaya götürmekte fayda var. Derin bir çukura çok sert ya da bir kaldırım taşına çok sert bir şekilde vurursanız aks yerinden çıkabilir siz yerine takamazsınız mutlaka  bir ustanın takması gerekiyor. A3 araç yolda giderken ön takımdan ses geliyor ise aks körüklerindeki yağ bitmiş olabilir bu nedenle ses yapıyor olabilir mutlaka bir ustaya götürün. aks değişim işlemi ise şöyledir. AUDI A3 araçtaki arıza tespit edilir eğer akslardan ise araç yükseğe kaldırılır tekerler, amortisörler, salıncaklar, sökülür ve akslar ortaya çıkar. Akslar sökülür kontrol edilir sorun aks körüklerinde ise yeni aks körükleri takılır. Ve geri yerine monte edilir eğer sorun aks rulmanında ise yani rulman dağılmış ise yenisini alıp çakmaları gerekir. Yeni rulmanı aksa çaktıktan sonra her şey geri yerine takılır ve tamir işleminiz bitmiştir. Eğer araç park halinde iken yağ akıyor ise aks keçesinde bir sorun var demektir. Buda fren sisteminde sorun yaşamanıza neden olur. Tamiri yapılamaz değiştirilmesi önerilir. Aracınıza uygun aks parçaları AUDI A3 aks fiyatları için sitemizden şase no girerek detaylı arama yapabilirsinizYükleniyor. Lütfen bekleyiniz.
Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.