AUDI A3 amortisör yedek parça çeşitleri

Maalesef aradığınız parçayı ONLINE stoklarımızda bulamadık. Ancak belkide aradığınız parça diğer stoklarımızda vardır. Alttaki formu eksiksiz doldurursanız aradığınız parçayı tüm stoklarımızda kontrol edip size dönüş yapabiliriz.

E-mail ile bilgilendirilmek istiyorum.
SMS ile bilgilendirilmek istiyorum.

Formu doldurunca ne olacak?

- Yedek parça departmanımız aracınıza %100 uyumlu yedek parçaları bulacak.

- Ürün ve fiyat bilgileri size iletilerek ürünler sepetinize eklenecek.

- Size de kolayca ve güvenle alışverişinizi yapmak kalacak.

AUDI A3 Amortisör fiyatları

AUDI A3 amortisör, aracın süspansiyon sistemi parçalarından birisidir. Genelde amortisör araçta sarsılmaları önleyen ve konforu arttıran bir parça olarak düşünülür. Fakat amortisörler yoldaki bozuklukların ve çukurların  oluşturduğu sertlikleri emerek, daha konforlu bir yolculuk sunar. Amortisör, çukura veya bir tümseğe çok sert geçildiğinde defalarca yayları açılıp kapanarak lastiklerin yol tutuşunun azalması ve hakimiyetin kaybolmasını engelleme görevini görür. A3 amortisör küçük olmasına rağmen, çok etkili ve önemli bir parçadır. Lastikleri yere yakın ve yerde tutar, aracın kasasını, şasesini dengeler ve konforlu bir yolculuk sağlar. amortisörün üst kısmındaki amortisör üst takozu amortisörü dengede tutar.

Amortisör, kilometre başına 5000 - 8000 defa kapanıp açılabilir, 100 - 150 bin kilometrede arasında  500 - 900 milyon arası olduğunu tahmin etmek zor olmasa gerek. Amortisör arızalanınca içindeki amortisör yağı da bozulur ve işlevi kalmaz ve mekanik sistem  parçaları da arızalanır. Arızalanan amortisörler de çıkan sorunlardan biri tekerlekler yol tutuşu yapamaz ve araç dengesini sağlayamaz. amortisörlerin önemi saymakla bitmez ama en önemlisi size ve aracınıza güvenli bir şekilde yolculuk sağlar bu neden ile aracınızın amortisör bakımını aksatmamaya çalışın yoksa daha büyük zararlar yaratabilirsiniz. AUDI A3 amortisörlerinizi değiştirirken amortisör yağının da değişmesi gerekir yoksa yeni amortisörler kısa zamanda arızalanır ve çabuk bozulur.

AUDI A3 araç çok bozuk ve çukurlu yollardan gider ise amortisör üst takozu aşınır ve yavaş yavaş arızalanmaya başlar. Amortisörler araç bakımında yerine sabitlenmez ise amortisör üst takozu zorlanır ve çok çabuk bir şekilde bozulmaya başlar. Amortisör bakımı zamanında üst takoz, alt takoz, mil, sibop gibi elemanlarının da bakımı yapılması önerilir.

Tümseklerden ve çukurlardan geçerken AUDI A3 aracınızdan ses gelirse ne yapmalısınız? Yolun yapısındaki bozukluklara ve çukurlara bağlı olarak aracınızdan bazı sesler duyabilirsiniz. Bu normal bir şey değildir. Bozuk yollarda ortaya çıkan bu sesler genel olarak amortisör arızası olarak bilinir, amortisör sisteminin içinde bulunan yağ basıncı ve milin bağlandığı sibobun aşınması ya da bozulması gibi durumlarda ortaya çıkar. Amortisörün çalışma prensibi çok basittir. Amortisör tekerden yani aşağıdan gelen hareket yönüne zıt olarak ekstra güç ve direnç sağlayan ve bu şekilde yolun bozukluklarından kaynaklanan ve araç tekerleklerinden gelen her türlü titreşim, darbenin ve hasarın önüne geçen bir alt takım parçasıdır.

Amortisörler, araç marka ve model olarak farklılık gösterebilir bu neden ile AUDI A3 amortisörleri ile bire bir aynı amortisörleri almak için şase numarası ile arama yapınız. Otomotiv sektöründe kullanılan AUDI A3 amortisör ve A3 süspansiyon yedek parçaları için parcafilosu.com ziyaret etmeni yeterli. AUDI A3 amortisör yedek parça fiyatları çeşitli amortisör marka seçenekleriyle satın alabilirsiniz.


Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.
Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.