AUDI A3 Arka Tampon Ve Parçaları

356,33 TL
ORJINAL 7410X6ORJ
331,23 TL
1 / 1

AUDI A3 Tamponu Nedir ?

AUDI A3 tampon kara taşıtlarında bulunan ön ve arka olmak üzere 2 çeşidi olan katmana denir. Arka tampon aracın modeline göre farklılık göstermektedir. Ama genel olarak plastik kauçuk gibi maddelerden yapılmaktadır. Tampon kaza olması durumunda karosere zarar gelmesini en aza indirir. Günümüzdeki araçlarda tamponlar hem aracı koruyor hem de yaya ya çarptığınız zaman yayalara gelen zararı azaltıyor. 

Tampon aracın en ön ve en arka kısımlarda olmak üzere 2 şekilde bulunur. Arka kısmı plastik kauçuk bir yapıdan yapılmıştır. Bu nedenle kaza anında kırılmaması imkansızdır. Arka tamponun asıl görevi ise aracı park ederken kaldırım gibi yüksek yerleri görmediğiniz zamanlar vurup çamurluk ve ya kaput parçalarına zarar vermeyi engeller. Yani Arka tampon olmasaydı eğer, her kaldırıma değdirdiğiniz zaman arka çamurluk ve ya kaput parçaları yamulacak ve çizilecekti. Bu nedenle arka tampon aracın arka kısmındaki parçaları ufak hasarlardan korumaya da yarıyor. Almanya, Hollanda, Rusya gibi yerlerde ön ve arka tampon park etmek için kullanılıyor yani park ederken öndeki aracın tamponuna değdirebilirsiniz bu da oralarda yasak olan bir şey değil fakat ülkemizde bunun gibi bir hareketi zor yaparsınız.

AUDI arka tampon, kazadan sonra nasıl değişir ve ya tamiri yapılabilir mi ? Çok fazla kırık ve ya çatlak yok ise tamiri yapılabilir. Fakat tamir edilemeyecek kadar çok ve ya çok derin ve büyük çatlaklar var ise tamiri yapılamaz yapılsa da sağlam olmaz. 

Yeni bir tampon değişimi nasıl yapılır ? Kazadan sonra hasar sadece tamponda ise tampon sökülür stoplarda sorun yok ise stoplar tamponun üstünden sökülür yeni tampon takılır eski stoplar da yeni tampona takılır. Hasar tampondan daha çok ise yani tampon demiri de hasar almış ise tampon demiri de değişmesi gerekir fakat fazla hasar yok ise tamiri de uygundur. Yeni tampon demiri ve tampon değiştikten sonra eski tampon çöpe atılır. Tampon değişim işleminiz bitmiştir hayırlı yolculuklar dileriz.

Tampon parçaları arasında tampon demiri, tampon çeki kapağı, tampon bakalit ve tampon spoyleri vardır. AUDI A3 Arka tampon parçaları fiyatları hakkında bilgi almak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.


Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.
Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.