AUDI A3 Ateşleme

BOSCH 101000033AABOS
%5
18,38 TL
17,46 TL
NGK 032905106NGK
233,74 TL
VALEO 032905106VAL
%6
266,82 TL
250,81 TL
BSG 032905106BSG
148,77 TL
1 / 1

AUDI A3 Ateşleme sistemi parçaları

AUDI A3 motorunu Ateşleme sistemi içerisinde yer alan parçalar kısaca şu şekilde : “ Ateşleme bobini, buji, buji kablosu, endüksiyon bobini, akü, kondansatör diğer adıyla meksefe  ve distribütör” parçaları birleşince ortaya Ateşleme sistemi çıkıyor. AUDI A3 Ateşleme sistemi de bu şekilde olup aracın çalışmasını sağlar.  AUDI A3 Ateşleme fiyatı aslında yoktur. Ateşleme sistemindeki parçaların fiyatı vardır.  AUDI A3 Ateşleme fiyatları olarak araştırdığınız zaman karşınıza net bir sonuç çıkmayacaktır. Ancak AUDI A3 Ateşleme sisteminde yer alan parçaların adlarıyla yedek parça sitesinden baktığınız zaman orijinal AUDI A3 Ateşleme parçaları veya yan sanayi AUDI A3 Ateşleme parçalarını bulmak kolaydır. 

AUDI A3 Ateşleme sistemi parçalarının değişim zamanı nedir ?

AUDI A3 Ateşleme sisteminde yer alan örnek olarak bujiyi ele alırsak buji değişim zamanları 1 yıl veya 10 bin kilometre içerisinde değişmesi gereken bir parçadır. Değişimi yapılmazsa da yapılırken ki ücretten çok daha fazla maliyeti olacaktır daha sonrasında. 

AUDI A3 Ateşleme arızaları nelerdir ?

AUDI A3 Ateşleme arızaları arasında buji kablosu kopması, Ateşleme bobinin arızalanması, bujinin bitmesi, endüksiyon bobini arızası ve parçanın kullanım süresi vardır.

AUDI A3 Ateşleme sistemi tamiri yapılır mı ?

AUDI A3 Ateşleme sistemi tamiri yapılıyor. Tamir olarak parçaların değişimi yapılır ki bu parçaları servis olsun bir usta olsun kendisi değişir.

AUDI A3 Ateşleme neden bozulur ?

Parçaların artık kullanım süresi bitmişse bu parçalar çok yüksek ısılarla aracı çalıştırdığı için değişimleri de çabuk oluyor. Kullanıcı ile alakalı bir durum değildir. 

AUDI A3 Ateşleme arıza nedenleri nedir ?

Kullanıcının hatasının çok az olduğu söylenebilir. Örnek kullanıcı hatası  anahtarı takar takmaz kontağı hemen tam çevirmesi oluyor. Burada bir bekleme süresi olur bunu yapmayan bir çok kullanıcı var. Bunun haricinde parçanın artık yeteri kadar kullanılmış olması oluyor.
AUDI A3 Ateşleme sistemindeki parçaların garantisi var mı ?

AUDI A3 Ateşleme sisteminde bulunan parçaların garantisi servis tarafından yapılırsa garantisi var ancak sanayide garantisi olmayacaktır. 


Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.
Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.