AUDI A3 Direksiyon

Maalesef aradığınız parçayı ONLINE stoklarımızda bulamadık. Ancak belkide aradığınız parça diğer stoklarımızda vardır. Alttaki formu eksiksiz doldurursanız aradığınız parçayı tüm stoklarımızda kontrol edip size dönüş yapabiliriz.

E-mail ile bilgilendirilmek istiyorum.
SMS ile bilgilendirilmek istiyorum.

Formu doldurunca ne olacak?

- Yedek parça departmanımız aracınıza %100 uyumlu yedek parçaları bulacak.

- Ürün ve fiyat bilgileri size iletilerek ürünler sepetinize eklenecek.

- Size de kolayca ve güvenle alışverişinizi yapmak kalacak.

AUDI A3 Direksiyon

Direksiyon tüm motorlu taşıtlarda aracı süren kişinin gitmek istediği yöne çevirdiği arabanın ön tarafında sabit bulunan düzenektir. Direksiyonun ne kadar basit bir görünüşü olduğu halde işleyiş yapısı basit değildir. Karışık bir yapısı vardır. Aracın içindeki sürücü direksiyona bir kuvvet uyguladığı zaman direksiyon bu kuvveti tekerlek millerine ileterek dönüş yapmayı sağlar. Direksiyon dışarıdan basit bir parça olarak gözükse de mekanik olarak bu bakış tamamen değişiyor ve karışık bir ortam oluşuyor.

AUDI A3 direksiyon dönüş esnasında iç ve dış tekere verdiği döndürme açısı muazzam çalışmaktadır. Direksiyonu çok az bile oynatsanız dış tekerde gözle görülür bir dönüş yapar. Direksiyonu az çevirdiğinizde nasıl olur da aracın tekerleği tamamen döner ? Direksiyonun, tekerleri birbirine bağlayan teker dişlileri ile bir mil bulunur. Milin ucunda dişli bir çubukta vardır. Bu dişli kuvveti diske ulaştırır ve diske giden kuvvet ile diskin uyguladığı kuvvet farklıdır ve tekerlere verdiği dönüş açıları farklıdır.

Günümüzde en çok hidrolik direksiyon kullanmaktadır. Hidrolik direksiyon sisteminin faydası direksiyon kontrolünü en iyi seviyeye ulaştırmasıdır. Direksiyona uyguladığınız kuvveti hidrolik basınç ile 5 katına çıkararak tekerlere iletir ama siz hiç bir şey fark etmezsiniz fakat hidrolik olmayan araçlarda dönüş daha zordur.

AUDI direksiyonun arızaları var mıdır ? Direksiyon kendi başına bir arıza yapmaz fakat içeriden direksiyon miline giden dişli bozulursa, direksiyondaki dişli bozulursa, direksiyon miline zarar gelirse ve direksiyon milinin ucundaki dişliye zarar gelirse değişmesi gerekir. Değişim işlemi ise biraz yorucudur. Kendi başınıza değiştiremezsiniz direksiyonda boşluk var ise, direksiyon döndürmeye geç tepki veriyor ise mutlaka bir ustaya götürmekte fayda var yukarıda yazdıklarımdan birisi başınıza gelmiş olabilir aksi takdirde can güvenliğiniz düşecektir. Direksiyon değişim işlemi nasıl yapılır ? Aracı ustaya götürdükten sonra aracı kontrol eder ve arızanın kaynağını bulur. Arıza nerede ise orayı söker ve kontrol eder eğer tamir edilemeyecek kadar bozulmuş ise yenisi alınması gerekir. Tamir edilebilir ise tamir edilir. Yerine geri takılır.

Direksiyon körük, Direksiyon simidi, direksiyon kolonu, direksiyon burcu da direksiyon ile ilgili sitemizde bulabileceğiniz diğer parçalardır. AUDI A3 direksiyon parçaları fiyatları için sitemizde şase ile arama yapınız. 


Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.
Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.