AUDI A3 Disk

ACDELCO 1K0615301SACD
201,98 TL
TRW-LUCAS 1K0615301STRW
212,19 TL
OPTİMAL 1K0615601KOPT
%9
163,12 TL 148,44 TL
FERODO 1K0615601KFER
111,03 TL
1 / 1

AUDI A3 Fren Diski

AUDI A3 marka aracın fren diski, otomobiliniz ve sizin güvenliğiniz için en önemli parçalardan biridir. Fren balatası ile sıkıştırılıp otomobilin yavaşlamasını sağlar. Kaliper, piston, disk, balatalar ve bağlantı elemanlarından oluşur. Fren disklerinin çabuk bozulması çabuk bitmesinin en önemli etkeni kullanıcının aracı kötü şartlarda kullanmasıdır. Sitemizden aldığınız tüm AUDI A3 fren diskleri üretici firma garanti kapsamının içindedir ve kolay iade edilebilir.

A3 fren diskleriotomobilin en hızlı yıpranan parçaları arasındadır. Değişim süresi, kullanım koşullarına göre değişiklik göstermektedir. A3 diskin ömrü aracınızı kullandığınız yol koşullarına bağlıdır. Ortalama 30.000 - 50.000 kilometre ömrü vardır. Günümüz teknolojisi ile artık disklerin değişim zamanı geldiğinde araç içindeki göstergede ikaz ışığı yanar. Bu ikaz ışığı yanmaya başladığı zaman mutlaka ustaya göstermekte fayda var.

AUDI fren disklerine dokunduğumuzda uç noktasında çıkıntı var ise ya da üstünde derin çizikler varsa ve yolda giderken diskten ses geliyor ise değişim zamanı gelmiş demektir. Çok uzun uğraşlar gerektirmez fakat kendinizde yapamazsınız. Disk değişimi için lastikleriniz sökülür, bağlantı elemanları sökülerek fren diskleriniz yerinden çıkarılır, fren balatası sökülür, yeni fren diskleri yerine takılır. Ortalama 20 dakika değişim süresi vardır. Fren balatası değişimi bu sırada yapılabilmektedir.  A3 ön fren diski yada A3 arka fren diski bittiğinde veya değişim zamanı geldiğinde sitemizden temin edebilirsiniz.

AUDI A3 fren diski arızaları, genellikle kullanıcı kaynaklıdır. İlk arıza nedeni gereksiz yere frene basılmasıdır. Çok fazla sayıda dur-kalk yapmakta disklerin arızalanmasına sebep olmaktadır. Çok hızlı bir şekilde yoldaki çukurlara girmek aynı sıkıntıya sebep olur. Uzun yol sonrası ısınan disklere su dökülmesi genellikle oto yıkamada oluşan arızalardan biridir. Sitemizden aldığınız disklerde üretici firma garantisi vardır,  takıldıktan sonra yaşanan arıza, bozulma, ses çıkarma gibi sorunlar yaşarsanız kolay bir şekilde iade edebilirsiniz.

Arabanıza uyumlu fren diskini şase numarası yazarak veya araç bilgilerini seçerek listeleyebilir ve fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Fren diskinin yanında fren balatası da önemli bir parçadır değişim zamanı geldiğinde ikisin birlikte değişmesi tavsiye edilir.


Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.
Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.