AUDI A3 El Fren Kolu

Maalesef aradığınız parçayı ONLINE stoklarımızda bulamadık. Ancak belkide aradığınız parça diğer stoklarımızda vardır. Alttaki formu eksiksiz doldurursanız aradığınız parçayı tüm stoklarımızda kontrol edip size dönüş yapabiliriz.

E-mail ile bilgilendirilmek istiyorum.
SMS ile bilgilendirilmek istiyorum.

Formu doldurunca ne olacak?

- Yedek parça departmanımız aracınıza %100 uyumlu yedek parçaları bulacak.

- Ürün ve fiyat bilgileri size iletilerek ürünler sepetinize eklenecek.

- Size de kolayca ve güvenle alışverişinizi yapmak kalacak.

AUDI A3 El Fren Kolu Hakkında

AUDI A3 el freni düzeneği, özellikle araç güvenliği ve park etme konusunda önemlidir. El freni çekildiği zaman el fren teli aracılığı ile balatalar sıkıştırılıp arabanın kaymasını engeller. El fren kolunu çektiğiniz zaman araç kayıyor ise frenler tutmuyor, arka frenler boşta ise mutlaka bir ustaya götürmekte fayda var el fren kolu bozulmuş olabilir ve ya el fren tellerinde gevşeme olmuş olabilir. Normal fren sisteminden farklıdır. Normal fren sistemi hidrolik ile aracı durdurmaya çalışır. El freni ise çekiğiniz an arka tekerlekleri kitler ve durdurur. El fren kolu fren sistemi parçasıdır. El fren kolu, el fren teli, balatalar ve bağlantı elemanlarından oluşur. 

El fren kolu bozulunca yada arızalanınca mutlaka bir ustaya gitmekte fayda var kendiniz tamir edemezsiniz veya değiştiremezsiniz en iyisi bir ustaya göstermek. Değişimi de şöyledir, arızanın kaynağı öğrenilir. fren teli yada fren kolu olarak kontrol edilir. Arıza tespit edildikten sonra el fren kolu sökülür bunla beraber el fren teli de sökülür kontrol edilir eğer değişim zamanı gelmiş ise değiştirilir ve sitemizden almış olduğunuz yeni AUDI el fren teli veya el fren kolu yerlerine oturtulur ve balatalar test edilir. Değiştikten sonra hala tutmuyor ise balatalar sıkılır ve değişim işlemi bitmiştir. El Fren kolu veya el fren telinin tamiri yapılamaz.

El fren koluna yada el fren teline ortalama bir limit vermek doğru olmaz fakat frenleriniz tutmamaya başladığı zaman arka frenlerde boşluk olduğu zaman ustaya gitmekte fayda var aksi taktirde sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Ortalama 30.000 kilometrede bir kontrol edilmelidir.

El fren kolunun arızaları kısaca kullanıcı kaynaklıdır el fren emniyet düğmesine basmadan el frenini çekme, aniden hızlıca el frenini çekme gibi hatalardan dolayı el fren kolu dişlileri bozulur ve boşluk oluşur.

El freninde boşluk var ise tamamen çekmenize rağmen araç kayıyor ise el fren telinin ömrü tükenmiştir. Tamir edilemez yenisi alınması gerekir. El Fren kolu arızalanırsa tamir edilebilir fakat yenisi tavsiye edilir önemli bir parça.

AUDI A3 aracınız için uygun olan el fren kolu fiyatları için şase numarası girerek arama yapınız.

 

Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.
Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.