AUDI A3 Fren Limitör

Maalesef aradığınız parçayı ONLINE stoklarımızda bulamadık. Ancak belkide aradığınız parça diğer stoklarımızda vardır. Alttaki formu eksiksiz doldurursanız aradığınız parçayı tüm stoklarımızda kontrol edip size dönüş yapabiliriz.

E-mail ile bilgilendirilmek istiyorum.
SMS ile bilgilendirilmek istiyorum.

Formu doldurunca ne olacak?

- Yedek parça departmanımız aracınıza %100 uyumlu yedek parçaları bulacak.

- Ürün ve fiyat bilgileri size iletilerek ürünler sepetinize eklenecek.

- Size de kolayca ve güvenle alışverişinizi yapmak kalacak.

AUDI A3 Fren Limitörü

AUDI A3 fren limitörü süspansiyon devresinin içinde bulunduğu bir parçadır. Fren Limitörü ABS olmayan araçlarda kullanılır. Aracın arka freninin arabanın dolu veya boş olmasına fren basıncını kendisinin ayarlaması büyük önem taşımaktadır. Fren Limitörü araç boş iken arka frenlerin yükünü %30 azaltarak aracın savrulmasına engel olur. Bununla birlikte oluşan basıncın, ön frenlere yönlendirerek aracın dengesini korur. Fren Limitörüne gerek duyulmasının nedeni araçların maliyetlerinden kaçmak için ön frenlerinin disk, arkalarının kampana olarak imal edilmesinden, günümüz teknolojisi her ne kadar kampanalı sistemleri geride bıraksa da hala bazı üreticiler bu sistemden vazgeçmemektedirler. Bu nedenle fren limitörü hayati bir parça olduğundan her periyodik bakımda kontrol edilmelidir.

Aracınızın arka tarafında bagaj tarafında yük var iken frenleriniz tutmuyor ise fren limitöründe arıza var demektir mutlaka bir ustaya götürmekte fayda var. Aksi takdir de hayati önem taşıyon bir parça olduğundan can güvenliğiniz eksilir. Fren limitörünün amacı frenlere basıldıktan sonra arka balataya ön balatadan birkaç saniye önce daha geç gitmesi sayesinde aracın devrilmesi veya savrulması engellemektir. Bu sayede araç dengeli olarak durur.

Fren limitörünün bulunduğu yer arka aks ile şase arasındadır. Fren sistemi parçasıdır. Arızalandığında veya bozulduğunda kendiniz sökemezsiniz ya da  tamir edemezsiniz mutlaka bir ustanın tamir etmesi veya sökmesi gerekir aksi taktirde hayati tehlikeniz olabilir. Bu neden ile her periyodik bakımda bir kontrol edilmelidir. AUDI fren limitörü arızalı olan araç muayenede testlerden geçemez. Çünkü limitörü çalışmayan bir araç trafikten men edilir. TÜV muayenesinden geçebilmeniz çoğu zaman, test sırasında limitörünüzün arızalı olmamasına bağlıdır.

AUDI A3 limitör pimi ve limitör burcu fren limitör fiyatları ile ilgili sitemizde bulabileceğiniz diğer parçalardır. Aracınıza uyan tüm fren parçalarını şase numarasını girerek bilgi edinebilirsiniz. Limitör çok büyük önem taşıdığından en az yılda bir kez bakım yapılmalıdır.


Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.
Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.