AUDI A3 Fren Pedalı

Maalesef aradığınız parçayı ONLINE stoklarımızda bulamadık. Ancak belkide aradığınız parça diğer stoklarımızda vardır. Alttaki formu eksiksiz doldurursanız aradığınız parçayı tüm stoklarımızda kontrol edip size dönüş yapabiliriz.

E-mail ile bilgilendirilmek istiyorum.
SMS ile bilgilendirilmek istiyorum.

Formu doldurunca ne olacak?

- Yedek parça departmanımız aracınıza %100 uyumlu yedek parçaları bulacak.

- Ürün ve fiyat bilgileri size iletilerek ürünler sepetinize eklenecek.

- Size de kolayca ve güvenle alışverişinizi yapmak kalacak.

AUDI A3 Fren Pedalı Hakkında

AUDI A3 fren pedalı geçmişten günümüze otomotiv sektöründe değişmeden gelebilmiş parçalar arasındadır. Konumu gaz ve debriyaj pedalının arasında tam ortasındadır otomatik araçlarda ise sol taraftadır. Fren sistemi elemanıdır. Amacı araç içinde fren pedalına baskı uygulandığında demir çubuklar aracılığı ile bu baskıyı hidrolik sistemine iletir ve hidrolik sistemi bu baskıyı 5 katına cıkararak tekerleklere iletir bu sayede yavaşlama veya durma gerçekleşir. Fren pedalı boşluk yapmış ise, fren pedalına basıldıktan sonra tekerler geç tepki veriyor ise, fren pedalı çok şişmiş ise mutlaka bir ustaya götürmekte fayda var fren mekanizmasında arıza olabilir.

A3 fren pedalı kolay kolay arızalanan bir parça değildir fakat üstündeki plastik zamanla eridiği için üstündeki fren pedal lastiği almanız gerekir. Fren pedal arızaları ise fren pedal çubuğu kırılması, fren pedalı kırılması, fren pedalı kitlenmesi gibi arızaları vardır fakat bunlar kaza dışında olması imkansızdır. Kazadan sonra fren pedal çubuğu kırılabilir veya fren pedalı kırılabilir. Bunlardan birisi başınıza gelirse mutlaka bir ustaya götürmekte fayda var aksi takdir de aracınız frenleme yapamayacaktır içerden fren pedalına ne kadar baskı uygularsanız uygulayın fren pedal çubuğu kırık olduğundan bu gücü iletemiyecek ve aracınız durmayacak. 

Fren pedalı değişim zamanı konusunda bir limit vermek doğru olmaz fakat çok sık araç kullanım ve çok sık fren yapma ile 30.000 kilometrede bir baktırmakta fayda var. AUDI fren pedalı değişimi basittir fakat kendiniz yapamazsınız aracın iç kısmında pedalların olduğu yerde fren pedalı sökülür ve fren pedal çubuğuna bakılır sağlam ise yeni fren pedalı takılır sağlam değil ise fren pedal çubuğu ve fren pedalı değişir. Değişim ortalama 25 - 30 dakika sürmektedir. Değişiminiz bitmiştir hayırlı yolculuklar dileriz. 

Fren pedalı aracınız ve sizin can güvenliğiniz için en önemli parçalardan biridir. Arızalandığında veya bozulduğunda bakımın ihmal etmeyin. Zamanında parçasını alın zamanında ustaya götürün. Aksi takdir de hayati bir tehlikeniz olabilir. Bu durum ile karşılaşmamak için mutlaka zamanında bakımlarınızı yaptırınız.

AUDI A3 aracına uygun fren pedalı ve fren pedal çubuğu gibi parçaların fiyatlarını sitemizden öğrenebilirsiniz. Şase numarası ile arama yaparak aracınıza uygun parçaları listeleyebilirsiniz


Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.
Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.