AUDI A3 Kapı Kolları

1 / 1

AUDI A3 kapı koluna krom kaplama

Öncelikle bu işlemi yapmadan önce kaplamanın geri çıkarılması zahmetli hatta kapı kolunun kırılmasına neden olabilir bunu bilerek yaptırmalısınız. Ancak çoktan yaptırıp beğenmediyseniz de bıçak gibi bir malzeme ile yavaş yavaş esneterek ayrılabilir. Kaporta hasarı oluşturacağınızı düşünüyorsanız bir serviste usta tarafından  dış kapı kolundaki krom kaplama sökülebilir. Bu kaplama genelde AUDI A3 kapı koluna siyah cam silikonu ile yapıştırılır ve çıkması zor olur. İç kapı kolu da genelde sert plastikten yapılmaktadır. Buralara kaplama yapılmaz genelde. AUDI A3 kapı kolu fiyatları da  yedek parça satan bir yerden orijinal AUDI A3 kapı kolu veya yan sanayi AUDI A3 kapı kolu olarak bulmanız mümkündür. 

AUDI A3 kapı kolu değişim zamanı nedir ?

AUDI A3 kapı kolu değişim süresi yoktur. Kırıldığı zaman olsun yukarıdaki gibi bir durum yaşandığı zaman değişim yapılabilir. Çok zahmetli bir iş değildir ancak  serviste yüksek fiyatlar ile karşılaşabilirsiniz. 

AUDI A3 kapı kolu arızaları nedir ?

AUDI A3 kapı kolunun arızası yaşanmaz. Ya zorlama ile kırılır ya da herhangi bir kaza olur kapı kolu kullanılamayacak hale gelir. Yaşanabilecek durumlardan bir tanesi de kapıyı açmak istediğiniz zaman kapı kolunun yayının düşmesi olur veya bir vidanın kapının içerisine düşmesi olur. Yayı tutan parça kırılmış olabilir. 

AUDI A3 kapı kolu tamiri yapılır mı ?

AUDI A3 kapı kolu tamiri yapılır. Örnek olarak yukarıdaki olayda kapı kolu yayı kırılıyorsa tamiri yapılır parça değişimine gerek kalmaz ancak kapı kolu kırılırsa değişir.

AUDI A3 kapı kolu neden bozulur ?

AUDI A3 kapı kolu bozulma sebebi yoktur. Bir ömrü olan parça değildir bu nedenle beklenmedik anlarda olabilir.

AUDI A3 kapı kolu arıza nedenleri nedir ?

Yan sanayi AUDI A3 kapı kolu alınmış olabilir ki çabuk kırılabilir.

AUDI A3 kapı kolu garantisi var mı ? 

AUDI A3 kapı kolu garantisi kullanıcı hatası kaynaklı değilse vardır.


Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.
Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.