AUDI A3 Marş Motoru

Maalesef aradığınız parçayı ONLINE stoklarımızda bulamadık. Ancak belkide aradığınız parça diğer stoklarımızda vardır. Alttaki formu eksiksiz doldurursanız aradığınız parçayı tüm stoklarımızda kontrol edip size dönüş yapabiliriz.

E-mail ile bilgilendirilmek istiyorum.
SMS ile bilgilendirilmek istiyorum.

Formu doldurunca ne olacak?

- Yedek parça departmanımız aracınıza %100 uyumlu yedek parçaları bulacak.

- Ürün ve fiyat bilgileri size iletilerek ürünler sepetinize eklenecek.

- Size de kolayca ve güvenle alışverişinizi yapmak kalacak.

AUDI A3 Marş Motoru

AUDI A3 Marş motoru aracın elektrik sisteminden aldığı enerji ile aracın motorundaki ilk hareketi sağlayan sistemdir. Normal şartlar altında aracımızın en fazla elektrik harcayan parça marş motoru dur. Bu yüzden aracı ilk çalıştırdığımızda göstergede ve iç ışıklarda bir kısılma olur. Bu durum normaldir. Yüksek elektrik harcadığından dolayı akşamları aracı çalıştırmadan önce farlarımızın kapalı olmasına dikkat etmeliyiz. Bu sebeplerden dolayı marş motoru 10 saniyeden fazla çalıştırılmamalıdır.

A3 Marş motoru çalışmıyor ise aracımızın aküsü boşalmış olabilir. Akü kutup başları gevşemiş yada çıkmış olabilir. Marş motorunun kömürü bitmiş olabilir. Bunlar kontrol edildiğinde bir sorun görülmediyse marş motoru arızalanmış demektir.

Tam tersi durumlarda kontrol sonrasında marş motoru çalışıyor fakat motor çalışmıyor ise aracın yakıt ve ateşleme sisteminde  veya marş dişlisi aşınmış olabilir.Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.
Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.