AUDI A3 Westinghouse

Maalesef aradığınız parçayı ONLINE stoklarımızda bulamadık. Ancak belkide aradığınız parça diğer stoklarımızda vardır. Alttaki formu eksiksiz doldurursanız aradığınız parçayı tüm stoklarımızda kontrol edip size dönüş yapabiliriz.

E-mail ile bilgilendirilmek istiyorum.
SMS ile bilgilendirilmek istiyorum.

Formu doldurunca ne olacak?

- Yedek parça departmanımız aracınıza %100 uyumlu yedek parçaları bulacak.

- Ürün ve fiyat bilgileri size iletilerek ürünler sepetinize eklenecek.

- Size de kolayca ve güvenle alışverişinizi yapmak kalacak.

AUDI A3 Westinghouse Hakkında

AUDI A3 westinghouse fren pedalına kuvvet uygulandığında fren şiddetini 5 kata kadar arttıran bir parçadır. Bu parçaya Fren Servosu da denilmektedir. Westinghousenın görevi, aracı kullanan kişinin pedala uyguladığı sertliği maksimuma çıkarıp aracın yavaşlamasını sağlamaktır. Eğer westinghouse çalışmaz bozulma işlevini yerine getirmez ise fren pedalı çok sert durumda olur bastığınızda fren tutmaz. Yani fren pedalına basılan kuvvetin 3-5 arası katını uygulayarak fren pedalının yumuşamasını sağlar. Eğer fren pedalınız frene basınca aşırı sert ve şişkin ise westinghouse bozulmuştur bir ustaya göstermekte fayda var.

Fren servosunun arızalı olup olmadığını pedalın sertleşmesinden anlayabiliriz. Bu sayede frenlerin zor tutması muhtemeldir. Westinghouse, fren ana merkezi ve fren pedalıyla birlikte çalışır.Fren çalışma prensibi, aracı kullanan kişinin fren yapmak amacıyla fren pedalına bastığı anda fren servosu kuvvet arttırarak, fren ana merkez silindirine iletilmesiyle olur. AUDI westinghouse hortumu ve sibobu westinghouse ile ilgili sitemizde bulabileceğiniz diğer parçalardır.

Westinghouse arızalanınca tamir edilemez yenisini almanız gerek. Kaputu açtığınızda üst kısımda direksiyonun hemen önünde bulunur. Altında fren ana merkezi, üstünde fren hidrolik yağı deposu bulunur. Frende bir değişiklik fark ederseniz mutlaka bir ustaya götürmekte fayda var aksi taktirde frenleriniz tutmayacaktır ve hayati tehlikeniz olacaktır.

Westinghousenın belirli bir ömrü vardır. Ne zaman ömrünün biteceği konusunda kesin bir şey yoktur. Çünkü yüksek basınç altında çalışır. Fakat anlamanızın tek yolu fren pedalındaki sertlik eğer fren pedalı sertleşmiş ise bozulmuş demektir bu durumda bir ustaya gitmekte fayda var. Usta en iyi şekilde kontrol edecektir değişim gerekiyor ise orjinal parça almanız önerimizdir.

Westinghouse için şase numarasını kullanarak AUDI A3  westinghouse fiyatlarını listeleyebilirsiniz, şase numarası da kullanarak aracınıza hangi yedek parçaların uyumlu olduğunu görebilir ve listeye girerek bilgi edinebilirsiniz.


Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.
Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.