CITROEN C3 Antifiriz

CASTROL 0009890825CAS
%14
48,04 TL 41,31 TL
PETROL OFİS 0009890825PET1
%14
24,54 TL 21,11 TL
PETROL OFİS 0009890825PET
105,79 TL
1 / 1

CITROEN C3 Antifiriz

Antifriz araçlarda motoru soğutmak için motor radyatör suyuna konulan sıvıya denir. Antifriz kışın soğuk havalarda, Hava sıcaklığı sıfırın altına düşünce arabamızın içindeki soğutma suyu da her su gibi donabilir. Donunca genleşir ve yaptığı fazla basınç ile motor bloğunu çatlatabilir. Bunları önlemek için suyun içine sıfırın altındaki derecelerde bile donmasına engel olacak antifiriz  ilave edilir.


CITROEN C3 antifrizin araca zararı genel olarak yoktur. Faydalarından biri motorun hararet yapmasını engeller. Antifrizin motor suyuna katılma miktarı aracın kullanıldığı bölgenin iklimine göre değişir. Denize Yakın bölgelerde %30 ile %40 arası değişirken doğu illerimizde kışın sert geçtiği için bu oran %60 ve üstüne çıkarılmaktadır. 

Motor suyunda antifiriz kalmaz ise ne gibi sorunlar yaşarsınız ? Motor suyunda antifiriz koymaz isek su içerisinde bulunan kireç gibi meteryaller devirdaim yapılan sistemde bir müddet sonra tıkanmalara, radyatörün ömrünü tamamlamadan önce bozulması ve suyun bir zaman sonra devirdaim yapmamasına sebep olur. Motor bloğunda dolaşım sağlayan suyun motor bloğuna zarar vermemesi için antifiriz koyulması gerekir. Özellikle kış aylarında radyatörde bulunan su donacağından motorun soğutma sistemi gerçekleştiren devirdaim gerçekleşmeyeceğinden motor çok kısa sürede hararet yapacaktır ve zarar verecektir.

Eğer antifiriziniz bitti ise siz kolayca ekleme yapabilirsiniz çok basit bir işlemi vardır. Sitemizden aldığınız CITROEN antifirizi kaputu kaldırdıktan sonra radyatör suyu ilave kapağından ekleme yapabilirsiniz. Fakat dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var aracınıza uygun olan antifirizi koymanızda büyük önem var aksi taktirde sıkıntılar yaşayacaksınız. Antifriz değişim zamanı tam net bir bilgi vermek doğru olmaz fakat radyatör su kaçırıyor ise, radyatörde patlak var ise, antifiriz kaçırıyordur ve yeni antifiriz ilave edilmelidir. Aksi takdirde aracınız soğutma yapamayacak ve çalıştıktan kısa süre sonra devirdaim yapacaktır. Bu gibi sorunları yaşamamak için aracınızı zamanında kontrol ettirin ve zamanında bakıma götürün.

Antifriz yağlar kategorisi içerisinde bir elemandır. Antifriz dışında yağlara da o kategoriden ulaşabilirsiniz. 

Antifriz otomobilde radyatör suyunda ve cam suyunda kullanılmaktadır. CITROEN C3 aracınıza uygun antifriz fiyatları için detaylı bilgiyi sitemizden bulabilirsiniz.


Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.
Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.