CITROEN DS3 Vites Topuzu

ORJINAL 2403AXORJ
60,51 TL
1 / 1

CITROEN DS3 Vites Topuzları

Aracımızla hareket halindeyken vites kolu üzerinde bulunan vites topuzu sayesinde topuzu kavrayarak vites değiştirme işlemini yapabiliyoruz. CITROEN DS3 vites topuzu oldukça sağlam ve dayanıklı malzemelerden üretildiğinden dolayı kırılma gibi bir durumla karşılaşılmaz. Bazı vites topuzu modellerinde ise üzerindeki numaralar silinebilir. Tabi bu vites topuzu kalitesi ve kullanım alışkanlıklarınıza göre değişir.

Vites topuzu üzerindeki vites rakamları silinirse hem görsel olarak gözümüze kötü görülür hem de aracı eğer acemi bir sürücü kullanıyor ise viteslerin yerini bulmakta zorlanabilir. Böyle bir durumda yeni bir vites topuzu alarak bu durumdan kurtulabilirsiniz.

Vites Topuzları ince, uzun, başı büyük ve kemiksi yapıda görünümü estetik olan topuz modelleri tercih edilmekle birlikte dondurma külahı gibi aşağıdan yukarıya kalınlaşan avuç içine tam oturan topuz tipleri de ilgi görmektedir. DS3 vites topuzu modellerine göre ve fiyatlar değişiklik göstermektedir.

Vites topuzu değiştirme işlemi oldukça basit bir işlemdir. Bu yüzden sizde değiştirebilirsiniz. Eğer siz yapamaz iseniz oto tamircilerine aracınızı götürerek yeni vites topuzu montajını yaptırabilirsiniz.

Yeni alacağınız vites topuzu aracınızın marka ve modeliyle tam uyumlu olmak zorundadır. CITROEN DS3 Vites topuzları, vites sayısı, manuel vites topuzu, otomatik vites topuzu ve yarı otomatik vites topuzu tiplerine göre üzerindeki harfler ve şekiller değişiklik göstermektedir. Vites topuzları şanzımana bağlı vites kolu ve parçalarındandır. Doğru vites topuzunu almak için şase numaranızı girerek veya araç marka, model, vites sayısı ve şanzıman tipini seçmelisiniz.


Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.
Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.