Gresler Yedek Parça Fiyatları

Gres Hakkında

Gres yağı sıvı yağ yani madeni yağlara göre daha katı daha yüksek akmazlığa sahip olduğundan dişlilerde, makinanın parçalarında kullanılan bir yağ çeşididir. Geçmişten günümüze araçlarda, kamyonlarda, motosikletlerde kullanılmıştır. Genel olarak sanayi sektöründe makine yağlamada yaygınlık gösterir. Genellikle makine parçalarının paslanmasını önleyip daha rahat çalışmasını sağlar. Gres yağı genel olarak mineral yağ ve sabun türü malzemelerden oluşur. Gres yağının faydalarından biri servis bakım zamanını uzatır. Parçaların daha uzun süre sağlıklı ve güzel çalışmasını sağlar. Bu yağ türü ısıyı gördüğünde erime özelliği göstererek sıvı hale dönüşür. Gres yağı eski dönemlerde soğuktan korunmak için kullanılır. Gres yağı gerçekten çok etkilidir özellikle kayganlık konusunda oldukça etkili. Hangi bölgede kullanılırsa orayı toz veya hasarlardan korur.

Dört çeşit gres yağı vardır. Bunlar; beyaz, yeşil, kırmızı ve rulman gres yağı.

Beyaz gres yağı: Çalışma sıcaklığı çok yüksek olmayan orta seviye bir gres yağıdır. Otomativ sektöründe makina ve parçaları yağlamakta kullanılır. Endüstriyel uygulamalarda, tarım ve yol makinalarınde genel gresleme işlemlerinde kullanılır

Kırmızı gres yağı: Taşıt ve iş makinalarında ve şase aksamlarında genel kullanıma uygun kırmızı bir grestir. Çalışma sıcaklığının yüksek olmadığı uygulamalarda etkin performans gösterir. Sürmesi oldukça basittir.

Yeşil gres yağı: Kaliteli malzemelerden yapılan yağlar ve kalsiyum sabunu ile formüle edilmiştir, genel amaçlı oto şasi gresidir. Çalışma sıcaklığı 70 dereceye kadar olan otomotiv makinalarını greslemek için rahatlıkla kullanılır.

Rulman gres yağı: Çalışma sıcaklığı 140 dereceye kadar olan rulmanlarda, merkezi yağlama sistemlerinde kullanılan genel amaçlı grestir. Soğukta kolay pompalanabilme özelliğine sahiptirler. Kolay kolay ısınmaz erimez dağılmaz.

Gres yağı çok etkili ve tozlara karşı güçlü bir yağ türüdür. Kullanıldığı bölgede gerçek bir temizlik sağlar ve kullanılan bölgenin düzgün yağlanmasından dolayı o bölgenin dış etkenler olan aşırı derecede ki tozlardan, hasarlardan korunmasını sağlayarak etki oluşturur. Bu nedenle otomotiv sektöründe makina bölümünde genellikle kullanılan yağ türü gres yağıdır.

Aracınıza uygun gres yağı ve ya yağlarının fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Gresler

PETROL OFİS 1948454PET
%22
37,17 TL 28,99 TL
1 / 1

Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.
Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.