Kaporta Yedek Parçaları

Kaporta yedek parçaları şase, panel, kapılar, paçalıklar, ön tampon, çamurluklar,  iç ve dış dikiz aynaları, arka tampon, ön kaput ve arka kaput, bagaj kapağı,öz ızgara, camlar, panjur, davlumbazlar, bakalitler ve marşpiyel kaportayı oluşturan genel parçalardır. Karoseri olarak da bilinen, aracın dış yapısını, dizaynını, şeklini ve genel bütünlüğünü oluşturan sac yapıdır. Araç içerisindeki tüm parçaların üzerini kapattığından dolayı aracı koruma görevi de üstlenmektedir. Geçmiş yıllarda kaportalar araç güvenliğini en üst seviyeye çıkarmak için sac veya çelik gibi ağır metallerden üretilmekteydi. Son yıllarda yayalarında güvenli düşünülerek ve yakıt tasarrufu hesap edilerek daha hafif kaporta malzemeleri karbon fiber ve genellikle alüminyum kullanılarak imal edilmektedir. Ayrıca kaporta estetik görünüm modern dizaynlarıyla otomotiv üreticileri için prestij kaynağıdır. Araçların dış görünümlerinin değiştirilmesini sağlayan çeşitli kaporta / trim işlemleri bulunmaktadır. Otomobil kaporta parçalarının tam anlamıyla değişimi yapılabildiği gibi göçük düzeltme, çektirme, tamiri ya da kısmi kesim gibi durumlarda olabilmektedir. Bu durumların dışında oto kaporta malzemelerinin yenisiyle değişimi yapılması gerekmektedir. Arabanıza uyumlu kaporta aksamı yedek parçalarını araç marka, model, yıl, motor bilgilerini adım adım seçerek veya şase numaranızı girerek sitemizden bulabilirsiniz.

Ön tampon ve parçaları ile birlikte çamurluklar, gövde panelleri, torpido kapağı, aynalar ve iç trim kaplamaları çeşitli tasarım farklılıklarıyla birlikte plastik parça kullanımına yatkın yerlerdir. Çeşitli sebeplere bağlı olarak zarar görme oranı bir hayli yüksek olan bu tip parçaların kaza durumlarında değiştirilmesi gereken yedek parçalardandır. Kazalarda en çok dış dikiz aynaları, ön ve arka kaportalar zarar görmektedir. Kalite, dayanırlık ve görünümden dolayı orjinal kaporta parça fiyatları oldukça yüksektir. Bütçenize göre uygun fiyatlı kaporta aksamı parçaları arıyorsanız yan sanayi kaporta parçaları ve muadil parçalar alternatifiniz olacaktır.  Kapı kilitleri ve kapı kilidi karşılıkları, kapı açma kolları, bagaj kilit mekanizmaları, sürgülü kapı sistemi ve cam kilit sistemleri, torpido kapak kilidi, kapı çıtaları, panjur arma, bagaj kaput amortisörleri alternatiflerini bulabileceğiniz ürünlerdendir. 

Araç kaportaları kasa tipine göre Hatchback(hecbek, hb), Sedan, Station Wagon kasalar en çok bilinenlerdir. Bu kasa tipleri dışında Super Mini, Coupe, Cabrio, Minibüs, Midibüs, Pick-up kasalar bulunmaktadır.  Sedan kasalar genellikle aile arabası olarak bilinmektedir.  Hatchback kasalar bagaj kısmı olmayan, koltukları yatan, bagaj kapısı tamamen açılan kapalı kasa binek araçlardır. Aracınıza kaporta aksamı parçaları alacaksanız, şase numaranızı veya marka, model, motor numarası, kasa tipi bilgilerine göre almalısınız. Özellikle ara kasa olarak tabir edilen kasa serilerinde kaporta ürünleri farklılıklar gösterebilmektedir.  Sitemizde satın tüm kaporta aksamı yedek parçaları sıfır, kutusunda, kullanılmamış boyasız parçalardır. Çıkma kaporta veya ikinci el kullanılmış kaporta parçaları satılmamaktadır. Özellikle aynalar, tamponlar, kaputlar ve diğer kaporta parçaları boyasız veya astarlıdır. Arabanızın kaporta rengine göre kaportacıda boyatmanız gerekmektedir.  

Kaporta yedek parça fiyatları orjinal ve yan sanayi seçenekleri ile aynı gün kargoyla adresinize teslim edilir. Kaporta aksamı ve trim parçaları uygun fiyatla parcafilosu.com da.


Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.
Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.