CITROEN Yedek Parça

Bünyesinde bulunan yüzbinlerce aktif yedek parça çeşitiyle Türkiyenin lider online yedek parça sitesi pacçafilosu.com da Citroen araçlara uyumlu doğru orijinal Citroen yedek parçayan sanayi Citroen yedek parçaları parçafilosu.com dan uygun fiyat ve cazip ödeme koşulları ile alıp Türkiyenin her iline uygun, ücretsiz kargo seçenekleriyle sahip olabilirsiniz . 

Dünyanın ve Türkiye  lider otomotiv markalarından birisi olan Citroen, Andre Citroen tarafından 1919 yılında Fransada kurulmuştur. Günümüzde PSA Peugeot Citroen bir markası olarak üretimine devam etmektedir. Citroen Türkiye deki distribütörlüğünü  1995 yılından beri bayraktar grup bünyesinde devam ettirmektedir .

1919 yılında, André Citroën kendi adını verdiği yaratıcılık teknoloji ve cesaretin sembolü bir markayla bir maceraya atılır. 11 Nisan 1919 da Citroen'in ilk aracı olan "Tip A"nın piyasaya sürülüşü, orijinal bir reklam ile duyurulur ve 7 Temmuz 1919 da 1,323 cm3 hacimli 4 silindirli bir motora ve 65 km/s azami hıza sahip bir araç, Tip A satışa sunulmuştur. Citroen pazardaki ilk yılında( 1920 ) 10,000 araç satılmıştır.

Citroen, bayileri için ilk onarım el kitabını 1925 yılında bir Citroen yedek parça kataloğu ile birlikte yayımlar.

Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.
Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.