Süspansiyon Yedek Parçaları

Süspansiyon yedek parçaları yaylar, amortisörler, salıncak kolları, rotiller, denge çubuğu diğer adıyla viraj çubuğu gibi parçalardan oluşmaktadır. Motorlu araçların tamamında yer almakla birlikte hareket halinde ortaya çıkabilecek titreşimlerin emilmesini sağlayan tüm aksamların yer aldığı bütünlüğe denilen süspansiyon sistemsel anlamda bir çalışma düzeneğine sahiptir. Araç lastikleri ile yol ilişkisinin sorunsuz olmasını beraberinde getiren bir düzeneğe sahip olmasından dolayı araçların savrulması, takla atması veya virajlarda aşırı risk altına girilmesini ortadan kaldırmaktadır. Kusursuz yollarda varlığı pek anlaşılmasa da viraj ya da dönemeçlerde hissedilen süspansiyon aracın orijinal parçalarından olması bakımından önemli olurken üç önemli parça ile birlikte hareket halindedir. Araç içinde hiçbir sorun yaşanmamasını sağladığı için gerekli olan orjinal süspansiyon ürünleri şasi, direksiyon sistemi ve tekerlekler uyum halinde performans ortaya koymaktadır.

Kafes olarak da tabir edilen şasi ile hakimiyet kontrolü sağlayan direksiyon arasındaki bağ büyük öneme sahiptir. Bunların dışında yaylar, amortisörler, askı sistemleri, denge çubukları ve rotiller gibi parçalar ile de iş birliği açısından ortak performans ortaya koyan süspansiyon fiyatları aracın yedek parça süspansiyon özellikleri bakımından yapılan kıyaslamalar neticesinde oldukça yüksek olabilmektedir. Bundan dolayı belli periyotlarda süspansiyondan kaynaklı arızaların bulunabilmesi için çeşitli cihazlar kullanılmaktadır. Bu cihazlarla aracın sahip olduğu sorunlu parçaların bulunması da çok kısa sürede kesin çözümlü olarak sunulmaktadır. Bu işlem neticesinde yapılması gerekli olan bakım ve onarımların yanı sıra kırılan parçaların değişimleri de söz konusu olabilmektedir. Daha çok şasi veya amortisörler de çıkabilen arızaların arıza cihazları ile tespit edilmesi sonrasında yan sanayi süspansiyon parçalar sitemizden tedarik edilebilmektedir.

Araçların modelleri ve markalarına göre kullanılması gerekli olan muadil süspansiyon parçaların özellikleri farklı olmakla birlikte orijinal süspansiyon yapılı yedek parça kullanımı da bir hayli önemlidir. Garanti kapsamında yer alan süspansiyon parçalarının hareketlerinin tüm araç parçaları üzerinde bir şekilde etkili olması da arızalı parçaların kullanılmasını ortadan kaldırmaktadır. Çok büyük risk taşımasından dolayı sorunlu süspansiyon parçaları mutlaka tespit edilmesiyle değişimleri gerçekleştirilmelidir. Tekerlekler arasındaki dingil sayesinde ise süspansiyon sistemi iki tekerleğe de sarsıntıyı iletebilmektedir. Hissetme oranı aynı olmasından dolayı parçaların çok daha uzun ömürlü kullanılabilmesi bu sayede gerçekleşmektedir. Ancak binek araçlarda her iki tekerlek bağımsız olarak performans ortaya koymaktadır.

Süspansiyon sistemi otomobilin yol tutuşu açısından hayati önem taşımaktadır. Çünkü arabanın ağırlığını taşıdığı gibi tekerleklerinde yola tutunması, arabanın güvenliği, konforu ve dengesi bu sistemin sağlıklı çalışmasına bağlıdır. Aracınıza tam uyumlu parçaları şase numarası ile yedek parça sorgulama yaparak görebilirsiniz. Aracınızın tüm özelliklerini biliyorsanız marka, model, üretim yılı, motor, vites, şanzıman gibi özelliklerini Araçtan parça bulma modülünden seçim yaparak ulaşabilirsiniz. Yan sanayi ve orjinal süspansiyon yedek parça fiyatları Parcafilosu.com sitemizde bütçenize uygun marka seçenekleriyle satın alabilirsiniz. Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.
Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.