CITROEN XSARA PİCASSO Fren Sistemi (2004 - 2008) V.5905 | Parçafilosu.com

CITROEN XSARA PİCASSO motorlu taşıtlar üzerinde oldukça farklı yapılarda ve özelliklerde frenler kullanılmaktadır. Bunlar; Hidrolik frenler ( Klasik hidrolik frenler, Vakum yardımlı hidrolik frenler, Hava yardımlı hidrolik frenler), Mekanik frenler, Havalı frenler, Elektrikli frenler şeklindedir. CITROEN XSARA PİCASSO DV6TED4=1,6 HDI 16 VALF Fren Sistemi; Balata, Fren Telleri, Limitör, Fren Hortum, Balata Fişi, Disk, Kaliper, El Fren Kolu, Fren Vakum, Balata Fişi, Fren Müşürü, Abs Beyni, ve Fren Pedalı gibi daha birçok elemanlardan oluşmaktadır.

CITROEN XSARA PİCASSO Fren Parçaları

CITROEN XSARA PİCASSO aracınız için fren aksamı yedek parçaları Parcafilosu.com ayrıcalığıyla ayağınıza getirdik. CITROEN XSARA PİCASSO orjinal ve yan sanayi Fren Parçaları kolayca bularak hızlıca satın alabilirsiniz.

Fren Sistemi Nedir?

Fren sistemi, güvenli bir sürüş için araçta bulunan önemli donanımlardan biridir. Aracın(CITROEN XSARA PİCASSO , 2004 - 2005 - 2006 - 2007 - 2008 DV6TED4=1,6 HDI 16 VALF MANUEL HATCHBACK) hızını azaltan ve gerektiğinde durmasını sağlayan sürüş kontrol sistemine fren sistemi denilmektedir. Bu nedenle bir taşıtın fren sisteminden, çok yüksek güvenilirlik ve dayanıklılık beklenmektedir. CITROEN XSARA PİCASSO Araba, hızlı ve güvenli bir biçimde her türlü iklim ve yol şartlarında durabilme yeteneğine sahip olmalıdır. Araçlarda taşıt türüne göre birçok fren sistemi kullanılmaktadır. Günümüzde yaygın olarak kullanılan fren sistemleri, hidrolik veya havalı fren sistemleridir. Otomobillerde çoğunlukla hidrolik fren sistemleri kullanılmaktadır.

CITROEN XSARA PİCASSO Fren Sistemlerinin Görevleri

CITROEN XSARA PİCASSO aracınızı hızında istenmeyen ivmelenmeyi engellemek ve yavaşlamayı sağlamak, aracı güvenli bir şekilde durdurmak ve duran aracı yerine sabitlemek gibi görevleri vardır.

XSARA PİCASSO DV6TED4=1,6 HDI 16 VALF Fren Sisteminin çeşitleri

XSARA PİCASSO DV6TED4=1,6 HDI 16 VALF Fren Sisteminin çeşitleri; araç hızının kontrol edilmesi ve aracın durdurulmasını sağlayan ayak freni ve park edilen aracın olduğu yerde sabit kalması için kullanılan el frenleridir.

Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.
Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.