DACIA LOGAN 1 MVC Fren Sistemi (2003 - 2008) V.1720 | Parçafilosu.com

DACIA LOGAN 1 MVC motorlu taşıtlar üzerinde oldukça farklı yapılarda ve özelliklerde frenler kullanılmaktadır. Bunlar; Hidrolik frenler ( Klasik hidrolik frenler, Vakum yardımlı hidrolik frenler, Hava yardımlı hidrolik frenler), Mekanik frenler, Havalı frenler, Elektrikli frenler şeklindedir. DACIA LOGAN 1 MVC K7M=710=1,6 8 VALF Fren Sistemi; Balata, Fren Telleri, Limitör, Fren Hortum, Balata Fişi, Disk, Kaliper, El Fren Kolu, Fren Vakum, Balata Fişi, Fren Müşürü, Abs Beyni, ve Fren Pedalı gibi daha birçok elemanlardan oluşmaktadır.

DACIA LOGAN 1 MVC Fren Parçaları

DACIA LOGAN 1 MVC aracınız için fren aksamı yedek parçaları Parcafilosu.com ayrıcalığıyla ayağınıza getirdik. DACIA LOGAN 1 MVC orjinal ve yan sanayi Fren Parçaları kolayca bularak hızlıca satın alabilirsiniz.

Fren Sistemi Nedir?

Fren sistemi, güvenli bir sürüş için araçta bulunan önemli donanımlardan biridir. Aracın(DACIA LOGAN 1 MVC, 2003 - 2004 - 2005 - 2006 - 2007 - 2008 K7M=710=1,6 8 VALF MANUEL STATİON WAGON) hızını azaltan ve gerektiğinde durmasını sağlayan sürüş kontrol sistemine fren sistemi denilmektedir. Bu nedenle bir taşıtın fren sisteminden, çok yüksek güvenilirlik ve dayanıklılık beklenmektedir. DACIA LOGAN 1 MVC Araba, hızlı ve güvenli bir biçimde her türlü iklim ve yol şartlarında durabilme yeteneğine sahip olmalıdır. Araçlarda taşıt türüne göre birçok fren sistemi kullanılmaktadır. Günümüzde yaygın olarak kullanılan fren sistemleri, hidrolik veya havalı fren sistemleridir. Otomobillerde çoğunlukla hidrolik fren sistemleri kullanılmaktadır.

DACIA LOGAN 1 MVC Fren Sistemlerinin Görevleri

DACIA LOGAN1 MVC aracınızı hızında istenmeyen ivmelenmeyi engellemek ve yavaşlamayı sağlamak, aracı güvenli bir şekilde durdurmak ve duran aracı yerine sabitlemek gibi görevleri vardır.

LOGAN 1 MVC K7M=710=1,6 8 VALF Fren Sisteminin çeşitleri

LOGAN 1 MVC K7M=710=1,6 8 VALF Fren Sisteminin çeşitleri; araç hızının kontrol edilmesi ve aracın durdurulmasını sağlayan ayak freni ve park edilen aracın olduğu yerde sabit kalması için kullanılan el frenleridir.

Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.
Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.