DACIA LOGAN 1 MVC Süspansiyon Parçaları ve Çeşitleri (2003 - 2008) V.1720 | Parcafilosu.com

Süspansiyon Sistem Parçaları aracın seyir halindeyken yol koşullarına göre aracı yolda tutan, araca yön veren, DACIA LOGAN 1 MVC yol koşullarına göre sarsıntıyı emen çeşitli parçalardan oluşan sistemlerin bütünüdür. DACIA LOGAN 1 MVC Süspansiyon Parçaları ve Çeşitleri Parcafilosu.com farkıyla hızlıca satın alabilirsiniz.

DACIA LOGAN Süspansiyon sistemi nedir, parçaları ne işe yarar

Tekerleklerin araca bağlantısını yapan parçaların tümüne birden DACIA LOGAN 1 MVC K7M=710=1,6 8 VALF (2003 - 2008) süspansiyon sistemi veya askı sistemi denir. ön tekerleklerin tekere bağlantısını yapan parçaların tümüne ön askı sistemi veya ön süspansiyon adı verilir. Arka tekerlerin araca bağlantısını yapan parçaların tümüne de arka askı sistemi veya arka süspansiyon adı verilir.
Yürüyen aksam, direksiyon sistemi, süspansiyon sistemi, fren sistemi ve tekerlekler belli bir düzen ile karosere bağlıdır. Süspansiyon sistemi otomobilin ağırlığını taşıdığı gibi lastiklerin yola tutunmasını da sağlamalıdır. Otomobilin ( DACIA LOGAN 1 MVC MANUEL ) yol tutuşu hayati önem taşır; çünkü aracın aktif güvenliği, dengesi ve konforu bu sistemin sağlıklı çalışmasına bağlıdır.

DACIA LOGAN Süspansiyon sisteminin görevleri

DACIA LOGAN 1 MVC süspansiyon sisteminin genel olarak görevleri şunlardır;

DACIA LOGAN 1 MVC arabanızın yol yüzeyinin yapısından kaynaklanan titreşimleri, salınımları ve ani şokları sönümleyerek yumuşatmak.
Direksiyon hâkimiyeti ve yönlenme dengesini geliştirmek için sürekli olarak tekerleklerin yol yüzeyindeki bozuklukları izlemesini sağlayarak sürüş esnasında LOGAN 1 MVC K7M=710=1,6 8 VALF otomobili dengelemek.
Akslar üzerinde gövdeye destek olarak gövde ile tekerlekler arasında uygun geometrik ilişkiyi korumak.

Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.
Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.