DACIA SANDERO 1 Şanzıman Parçaları ve Çeşitleri (2008 - 2012) V.2508 | Parçafilosu.com

DACIA SANDERO 1 Şanzıman, motordan, baskı balata (Kavrama) yolu ile aldığı hareketi istenilen tork değerinde, şaft veya diferansiyele ileten aktarma organıdır.

DACIA SANDERO1 Şanzıman Parçaları

Genel olarak DACIA SANDERO 1 Şanzıman parçaları; Priz direkt mili, kavramadan aldığı hareketi vites kutusuna(DACIA SANDERO  1 şanzıman) ileten mildir. Senkromeç, hareketi iletecek olan dişlilerin önünde ve ondan daha küçük çapta olan mekanizmadır. Hareketi iletecek olan dişli ile çıkış milinin birbirini kavramasını sağlar. Böylece birbirine hareket iletecek olan dişlilerin çevresel hızlarını eşitleyerek sessiz ve yumuşak bir şekilde dişlilerin birbirini kavramalarını sağlar. Vites kolu, çıkış mili üzerinde bulunan dişlilerin istenen hıza uygun olan dişlilerle kavramasını sağlayan koldur. çıkış mili, vites kolu ile istenen dişlilerin kavratılması sonucu elde edilen devrin diferansiyele ulaşmasını sağlayan mildir.

DACIA SANDERO ŞANZIMAN NEDİR

DACIA SANDERO 1 Şanzıman motordan aldığı hareketi, istenilen hız değerinde diferansiyele ileten aktarma organıdır. Mekanik vites kutuları dişli çiftlerinin uygun biçimde düzenlenmesi ile çalışır. Bunlarda vites kademesi sayısı arttıkça aracımızın hız kademesi de artmaktadır. Manuel şanzumanlar motordaki gücü tekerleklere taşıma sırasında debriyaja ihtiyaç duyarken otomatik şanzımanda bu iş tork dönüşümü yapan yağ içerikli bir sistem aracılığıyla halledilir.

DACIA SANDERO Şanzıman Bakımı

DACIA SANDERO Aracın ve şanzımanın tipine göre yapılması gereken bakım süreleri aracın ( DACIA SANDERO 2008 - 2009 - 2010 - 2011 - 2012 K9K=892=1,5 DCI 8 VALF, MANUEL ) el kitabında bulunabilir. Genel olarak uygulanan bakım her 40.000 kilometrede yada 2 yılda bir şanzıman yağının ve filtresinin değiştirilmesidir.

Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.
Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.